Հասարակություն 11:43 18/12/2014
Գործադիրի այսօրվա նիստում ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը  առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանին հանձնարարեց ուսումնասիրել  դեղորայքի շուկան և արդյունքներն այսօրվա ընթացքում ներկայացնել իրեն:
Վարչապետի խոսքերով՝  այդ շուկան ևս գտնվում է իր ուշադրության կենտրոնում, ուստի հնարավոր թանկացումները պարզելու համար անպայման պետք է ուսումնասիրություն կատարել:
Նշենք, որ կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետն առաջարկել էր ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանին՝ մանրամասն ուսումնասիրել լայն սպառման ապրանքների շուկան և ամենօրյա կտրվածքով դրանց արդյունքները ներկայացնել իրեն:

Политика 12:56 18/12/2014
Премьер-министр Армении Овик Абраамян в ходе сегодняшнего заседания правительства поручил министру здравоохранения РА Армену Мурадяну изучить рынок лекарственных препаратов и доложить ему о результатах.
По словам премьера, рынок лекарственных препаратов также находится в центре внимания правительства, необходимо провести исследование для выявления возможного повышения цен.
Отметим, сегодня ранее О.Абраамян поручил председателю Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Артаку Шабояну подробно изучить ситуацию на рынке товаров широкого потребления и ежедневно докладывать ему о результатах.