Հասարակություն 11:43 18/12/2014
Գործադիրի այսօրվա նիստում ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը  առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանին հանձնարարեց ուսումնասիրել  դեղորայքի շուկան և արդյունքներն այսօրվա ընթացքում ներկայացնել իրեն:
Վարչապետի խոսքերով՝  այդ շուկան ևս գտնվում է իր ուշադրության կենտրոնում, ուստի հնարավոր թանկացումները պարզելու համար անպայման պետք է ուսումնասիրություն կատարել:
Նշենք, որ կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետն առաջարկել էր ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանին՝ մանրամասն ուսումնասիրել լայն սպառման ապրանքների շուկան և ամենօրյա կտրվածքով դրանց արդյունքները ներկայացնել իրեն:

Society 13:30 18/12/2014
At a cabinet meeting, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan instructed Minister of Health Armen Muradyan to carry out inspections on the drugs market and brief him on the results later today.
The premier said that the drugs market is in the center of his attention and it is necessary to conduct a monitoring of prices in that sector.
Earlier today, Hovik Abrahamyan instructed head of the State Commission for the Protection of Economic Competition Artak Shaboyan to monitor the situation on the consumer market and brief him on the results every day.