Հասարակություն 14:56 19/12/2014
Ամանորյա տոներին ընդառաջ Երանի կոնյակի գործարանը անցկացնում է  «Բաց դռների օրեր» միջոցառումը, որը տեղի կունենա դեկտեմբերի 20-ին և 21-ին:
Երևանի կոնյակի գործարանի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հայտնում է, որ միայն նշված երկու օրերին միջոցառման շրջանակներում այցելուների համար բաց կլինի Երևանի կոնյակի գործարանի գանձարանը, որտեղ ներկայացված է ԱՐԱՐԱՏ կոնյակների ողջ պատմությունը մարմնավորող հավաքածուն՝ նախորդ դարասկզբի շշալցված անդրանիկ նմուշներից մինչև մեր օրերի արտադրանք:
Բացի այդ, շրջայցը կներառի այցելություն հնացման մառան, նախագահական տակառների սրահ, ինչպես նաև արտադրության ամբողջ գործընթացը ներկայացնող լայնամասշտաբ անիմացիոն տեսանյութի դիտում:
Նշված օրերին` ժամը 10:00-ից մինչև 17:00 Հանրապետության Հրապարակի շատրվանների մոտակայքից կգործեն անվճար ավտոբուսներ, որոնք ցանկացողներին կտեղափոխեն Երևանի կոնյակի գործարան: Մուտքն ազատ է:

Общество 15:03 19/12/2014
Вся коллекция коньяков АРАРАТ за 100 лет... Уникальный подарок Ереванского коньячного завода к Новому году
В преддверии новогодних праздников, 20 и 21 декабря, на Ереванском коньячном заводе будут проведены «Дни открытых дверей». Согласно релизу, в рамках мероприятия посетителям предоставят исключительную возможность посетить сокровищницу предприятия, в которой собрана вся коллекция коньяков АРАРАТ – от первых образцов начала прошлого века до наших дней.
Кроме того, экскурсия будет включать посещение погреба выдержки, зала президентских бочек, а также просмотр широкомасштабной видео инсталляции, представляющей всю цепочку производства коньяков АРАРАТ.
20-21 декабря с 10:00-17:00 будут действовать бесплатные автобусы, ежечасно курсирующие по маршруту «Площадь Республики – Ереванский коньячный завод». Вход свободный.