Հասարակություն 14:56 27/02/2015
ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգում ամուսինները մահացել են նույն օրը: Նրանք միմյանց հետ ապրել էին 67 տարի: 90-ամյա Ֆլոյդ Հարթվիգն ու 89-ամյա Վայլետ Հարթվիգը մահացել են հինգ ժամվա տարբերությամբ: Փոխանցում է «Լենտա.ռու»-ն:
Նրանց երեխաները պատմել են, երբ ծնողները մահվան շեմին էին, իրենց խնդրել են մահճակալներն իրար մոտ դնել, մահանալիս  իրար ձեռք են բռնել:
«Ցանկանում էին միասին հեռանալ: Այսպես էլ պետք է լիներ: Նրանք ստեղծված էին իրար համար»,-ասել է նրանց դուստրը:
Ամուսիններն իրար ճանաչել են մանկուց, նրանց սիրավեպը սկսել է պարահրապարակում, երբ ռազմածովային երիտասարդը արձակուրդին ափ էր եկել: Ամուսնացել են 1947 թվականին, ունեցել երեք երեխա: Հիմնել էին փոքրիկ ֆերմա, որտեղ բամբակ էին աճեցնում ու հնդկահավ պահում:

Общество 12:15 27/02/2015
В штате Калифорния скончались в один день супруги, прожившие вместе 67 лет. Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на Associated Press.
Флойд и Вайлет Хартвиг, которым было 90 и 89 лет соответственно, умерли в своем доме 11 февраля с разницей в 5 часов.
Дети супругов Хартвиг рассказали, что, когда их родители были уже совсем близки к смерти, они перенесли их стоящие рядом кровати. Перед кончиной муж и жена держались за руки.
«Они хотели уйти вместе. Это должно было так случиться», – сказала дочь Хартвигов Донна Скартон. – Они были предназначены друг для друга».
Супруги были знакомы с детства. Оба росли в сельской общине в центральной части Калифорнии. Роман между ними начался на танцевальной площадке, куда Флойд, военный моряк, пришел во время увольнения на берег. Пара поженилась 16 августа 1947 года, у них родились трое детей. Флойд и Вайлет содержали маленькую ферму, выращивали хлопок и разводили индеек.