Իրավունք 12:45 03/03/2015
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արսեն Կարապետյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Մարտի 3-ին ժամը 20:50-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից ազգային, ռասայական, կրոնական ատելության և կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, սպանելու դիտավորությամբ արձակած կրակոցի հետևանքով N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքում դեմքի շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել և տեղում մահացել նույն զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արսեն Կարապետյանը:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով  կատարվում է նախաքննություն:

Регион 17:12 03/03/2015
СК Армении возбудил дело по факту убийства в результате действий ВС Азербайджана солдата Арсена Карапетяна
По факту гибели армянского военнослужащего Арсена Карапетяна соответствующее управление Следственного комитета Армении возбудило уголовное дело по признакам п.13 ч.2 ст.104 УК РА («Убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма»). Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
Напомним, 3 марта на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, расположенной в восточном направлении линии соприкосновения с ВС Азербайджана, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Арсен Карапетян, 1995 г.р.. Об этом сообщала пресс-служба Министерства обороны НКР. Президент НКР Бако Саакян 3 марта подписал указ, согласно которому за мужество, проявленное при защите государственной границы НКР, рядовой N-ской воинской части Армии обороны НКР Арсен Карапетян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги».