Քաղաքական 16:42 26/04/2016
Իրավիճակի խորքային վերլուծություն է կատարվել և կայացվել է համապատասխան որոշում. ՀՀ նախագահը, որպես Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար, կայացրել է համապատասխան որոշում: Այդ մասին այսօր Ազային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ Պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը` մեկնաբանելով այսօր ՊՆ համակարգում տեղի ունեցած պաշտոնանկությունները:
Հիշեցնենք` ՀՀ նախագահի հրամանագրով պաշտոնից ազատվել էր Պաշտպանության փոխնախարար Ալիկ Միրզաբեկյանը, ՀՀ Զինված ուժերի կապի զորքերի պետ-կապի և ավտոմատացված կառավարման համակարգերի վարչության պետ Կոմիտաս Մուրադյանը, ինչպես նաև ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետ Արշակ Կարապետյանը:
ՊՆ-ում հնարավոր ծառայողական քննություն անցկացնելու մասին հարցին ի պատասխան, Նահապետյանը պատասխանեց.
«Պաշտպանության նախարարությունում և Զինված ուժերի գլխավոր շտաբում կատարվում են ուսումնասիրություններ, որոնց արդյունքում կկայացվեն որոշումներ, որոնց հետևանքով կարող են նաև այլ ներկայացուցիչներ ենթարկվեն պատասխանատվության, այդ թվում նաև կարգապահական պատասխանատվության»:

Политика 17:24 26/04/2016 Армения
Был проведен глубинный анализ ситуации, на основании которого президент Армении, Верховный главнокомандующий Вооруженными силами РА  Серж Саргсян принял соответствующее решение. Об этом сегодня на брифинге в парламенте Армении заявил председатель Постоянной комиссии Национального Собрания РА по обороне, национальной безопасности и внутренним делам Корюн Нагапетян, комментируя увольнение ряда высокопоставленных должностных лиц Минобороны республики.
Отметим, ранее сегодня указами президента РА от занимаемых должностей были освобождены заместитель министра обороны-глава департамента по материально-техническому обеспечению Алик Мирзабекян, начальник управления разведки Главного штаба ВС РА генерал-майор Аршак Карапетян, начальник войск связи – глава управления связи и автоматических систем управления генерал-майор Комитас Мурадян.
На вопрос о возможности проведения служебного следствия в военном ведомстве К. Нагапетян ответил: «В Министерстве обороны и Главном штабе Вооруженных сил проводятся исследования, по результатам которых будут приняты решения и на основании которых могут быть привлечены к ответственности, в том числе и дисциплинарной, также другие должностные лица»