Հասարակություն 14:51 24/05/2016
Կարկտաբեր ամպերը ցրելու համար երեկ հակակարկտային 458 կայաններից իրականացվել է 174 710 կրակոց: Սակայն հանրապետության տարածք ներխուժած գերհզոր ամպի դեմն առնել չի եղել: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԱԻՆ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
«Արմավիրի մարզի Արգինա, Արմավիր, Այգեշատ համայնքներում, Տավուշի մարզի Տանձուտ, Տավուշ, Այգեպար,  Այգեձոր, Մովսես, Պառավաքար, Վարագավան համայնքներում տեղեացել է կարկուտ: Այսօր կարկուտ է տեղացել նաև Արարատի մարզի մի քանի գյուղերում»,-ասաց Սուրենյանը:
Նրա խոսքով, իրենք կանխատեսել էին նման եղանակ:
Սուրենյանի փոխանցմամբ, վաղը լուսադեմին ցիկլոնը կլքի մեր հանրապետության տարածքը՝ շարժվելով  դեպի արևելք:

Общество 15:46 24/05/2016 Армения
Для разгона градовых облаков накануне, 23 мая, в Армении из 458 противоградовых станций было произведено 174 710 выстрелов, однако справиться со стихией не удалось. Об этом сообщил сегодня на пресс-конференции заместитель начальника Центра метеорологических прогнозов «Армгосгидромета» МЧС Армении Гагик Суренян.
«В общинах Аргина, Армавир, Айгешат Армавирской области, Тандзут, Айгепар, Айгедзор, Мовсес, Паравакар, Варагаван Тавушской области выпал град. Сегодня град выпал также в ряде сел Араратской области», – сказал Суренян.
По его словам, они прогнозировали такую погоду.
Г.Суренян отметил также, что завтра на рассвете циклон покинет территорию республики, двигаясь на восток.