Սպորտ 13:31 25/05/2016 Հայաստան
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ Հայաստանի հավաքականը և ՀՖՖ ֆուտբոլային պատվիրակությունը ժամանել են Լոս-Անջելես, որտեղ մայիսի 28-ին և հունիսի 1-ին մեր ազգային ընտրանին կանցկացնի ընկերական 2 հանդիպում՝ մրցելով համապատասխանաբար Գվատեմալայի և Էլ-Սալվադորի հավաքականների հետ։ Հաշվի առնելով բավական երկարատև թռիչքը՝ մարզչական շտաբը որոշել է այսօր անցկացնել թեթև մարզում առանց գնդակի՝ վերականգնողական վարժություններ, դանդաղ և միջին արագության վազք, սթրեչինգ  և այլն։ Վաղը Հայաստանի հավաքականն արդեն լիարժեք մարզում կանցկացնի։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:
Ավելացնենք, որ այսօրվա մարզմանը մասնակցում էին հավաքական հրավիրված բոլոր ֆուտբոլիստները, բացառությամբ Մարկոս Պիզելլիի, ով հավաքականին կմիանա մայիսի 27-ին։

Спорт 18:30 25/05/2016 Армения
Национальная сборная Армении по футболу прибыла в США и провела первую тренировку. Об этом сообщает Федерация футбола Армении.
Национальная сборная Армении и футбольная делегация ФФА прибыли в город Лос-Анджелес (в США), они остановились в гостинице «Манхэттен Бич Марриот».
В Лос-Анджелесе к команде присоединились также Генрих Мхитарян и Арас Озбилиз.
Тренерский штаб решил провести легкую тренировку без мяча: восстановительные и беговые упражнения, стретчинг. В тренировке участвовали все футболисты, приглашенные в сборную, кроме Маркоса Пиззелли, который присоединится к сборной 27  мая.
Национальная сборная Армении проведет две товарищеские встречи в США: 28 мая на стадионе «Стабхаб Сентер» Лос-Анджелеса команда встретится со сборной Гватемалы, а 1-го июня – со сборной Эль-Сальвадора.