Հասարակություն 10:12 20/08/2016 Հայաստան
ՀՀ ԶՈՒ զորամասերում մեկնարկել են 2016թ. ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի` ամառային ուսումնական փուլի շրջանակում իրականացվող միջոցառումները:
ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ օգոստոսի 16-ից Ուսումնական փուլի մեկնարկի կապակցությամբ զինված ուժերի զորամասերում անցկացված հանդիսավոր միտինգներին մասակցել են ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ, ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները:
Ուսումնական փուլի մեկնարկով զորամասերում վերսկսվում են զինված ուժերի պատրաստության պլանով նախատեսված տեսական ու գործնական պարապմունքները: Առաջադրվում են նոր խնդիրներ` ուսումնական գործընթացի պահանջները լիարժեքորեն ու սահմանված ժամանակահատվածում կատարելու համար: Կատարելագործվում են զինծառայողների մարտավարամասնագիտական գիտելիքներն ու հմտությունները, ամրապնդվում է ստորաբաժանումների մարտունակությունը:
ՀՀ ԶՈւ զորամասերում ուսումնական նոր փուլի շրջանակում անցկացվել են մարտական պատրաստականության մարտավարաշարային պարապմունքներ, ստորաբաժանումները մարտական պատրաստականության տարբեր աստիճանի բերելու վարժանքներ:

Politics 15:40 20/08/2016 Armenia
Events in the scope of the second semester of the summer education phase 2016 have kicked of in the RA military units, Defense Ministry reports in a released statement.
According to the source, in the scope of the start of the education phase representatives of the RA Defense Ministry, Armed Forces General Staff took part in the official meetings held on August 16.
Theoretical and practical trainings are resumed as part of the Armed Forces preparation plan. New challenges and task are put to fulfill the requirements of the educational process within the set timeframes. Professional knowledge and tactical skills of the servicemen are improved, while the army's fighting capacity is enhanced.
Various trainings and exercises of military preparedness of the military units are scheduled in the scope of the education phase.