Քաղաքական 12:04 20/09/2016
Աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվող ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Ավստրիայի արտգործնախարար Սեբաստիան Կուրցի հետ:
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության փոխանցմամբ, Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սեբաստիան Կուրցը մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների տարբեր հարցերի շուրջ, քննարկել են  համագործակցության ընդլայնման, միջազգային կառույցների շրջանակներում փոխգործակցության սերտացման ուղիները:
2017թ. ԵԱՀԿ-ում ավստրիական նախագահության նախապատրաստման համատեքստում Սեբաստիան Կուրցը Էդվարդ Նալբանդյանին ներկայացրել է  Ավստրիայի առաջնահերթությունները և դրանց իրագործման նպատակով ծրագրվող քայլերը։
Ավստրիայի արտգործնախարարի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը տեղեկացրել է ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ հանգուցալուծումն առաջ մղելու ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և Հայաստանի ջանքերի մասին:

Политика 12:23 20/09/2016 Армения
Находящийся с рабочим визитом в Нью-Йорке и.о. министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с главой МИД Австрии Себастьяном Курцем. Об этом сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Эдвард Налбандян и Себастьян Курц обменялись мнениями вокруг различных вопросов повестки дня двусторонних отношений, обсудили пути расширения сотрудничества, активизации взаимодействия в рамках международных структур.
Австрия в 2017 году принимает у Германии председательство в ОБСЕ. В данном контексте Себастьян Курц представил Эдварду Налбандяну приоритеты Австрии и планируемые в направлении их реализации шаги.
По просьбе главы МИД Австрии Эдвард Налбандян представил усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ в направлении продвижения мирного урегулирования карабахской проблемы.