Հասարակություն 13:54 09/12/2016
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների նախաձեռնությամբ, երեկ Համբուրգում  հանդիպել են Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էլմար Մամեդյարովը:
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանի հաղորդմամբ, հանդիպմանը մասնակցել են նաև Մինսկի խմբի համանախագահները:
ԱԳՆ-ից ավելի վաղ տեղեկացրել էին, որ Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների 23-րդ խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 8-ին հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Ստեֆան Վիսկոնտիի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծել էր, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է, որ մերժում է իրականացնել Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։ Հանդիպմանը հաջորդել էր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ հայտարարությունը:

Политика 14:06 09/12/2016 Армения
По инициативе сопредседателей Минской группы ОБСЕ, накануне, 8 декабря, в Гамбурге состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова.
По словам пресс-секретаря министерства иностранных дел Армении Тиграна Балаяна, во встрече приняли участие и сопредседатели МГ ОБСЕ.
Напомним, накануне, 8 декабря, министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в рамках 23-го заседания СМИД ОБСЕ в Гамбурге встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (РФ), Джеймсом Уорликом (США), Стефаном Висконти (Франция) и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
Как передавала пресс-служба МИД РА, в ходе встречи Эдвард Налбандян подчеркнул, что Азербайджан уже несколько месяцев отказывается выполнять договоренности, достигнутые на уровне президентов в ходе саммитов в Вене и Санкт-Петербурге, препятствуя этим созданию соответствующих условий для продвижения переговорного процесса.