Օրվա մամուլ 09:17 18/03/2017
Ռոբերտ Քոչարյանը բանակցել է մի փաստաթղթի շուրջ , որտեղ խոսվել է 6-7 շրջանի վերադարձի մասին. «Առավոտ»
Լրագրող Թաթուլ Հակոբյանն «Առավոտ»-ի հետ զրույցում   հիշեցրել է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը  բանակցել է մի  փաստաթղթի շուրջ, որտեղ խոսք է գնացել 6,6.5-7 շրջանի վերադարձի մասին։
Նա նշել է. «Պետք չէ ամբողջ իսկությունը  տանել նրան, որ Սերժ Սարգսյանն ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանը  հող տվողներ են, իսկ Ռոբերտ  Քոչարյանը հայրենասեր էր և հող չէր տալիս։  Նա էլ էր բանակցում մի փաստաթղթի շուր, ըստ որի՝ Հայաստանը  գոնե փաստաթղթային  մակարդակով  պատասխանատվություն էր հայտարարում, որ Ղարաբաղի կարգավիճակի, անկախության դիմաց հայկական կողմը հետ տա առնվազն  վեց շրջաններ»։
Թաթուլ Հակոբյանը  գերադասել է չանդրադառնալ  մյուս քաղաքական ուժերի  նախընտրական  ծրագրերին՝ պատճառաբանելով, որ եթե անգամ նրանց ծրագրում դրված են  Ղարաբաղյան  կարգավորման թեզերը, դա մի բան է, այլ բան է, երբ իշխանության մեջ են  և ռեալ վարում են բանակցություններ։

Пресса дня 13:03 18/03/2017 Армения
Журналист Татул Акопян в беседе с корреспондентом газеты «Аравот» напомнил о том, что второй президент Армении Роберт Кочарян вел переговоры вокруг документа, в котором речь шла о возвращении 5-7 районов.
«Не нужно сводить всю реальность к тому, что Серж Саргсян и Левон Тер-Петросян отдают земли, а Роберт Кочарян – патриот и не отдавал земли. Он тоже вел переговоры вокруг документа, согласно которому Армения, хотя бы на документальном уровне, заявляла о готовности вернуть минимум шесть районов за статус, независимость Карабаха», - отметил он.
Татул Акопян предпочел не обсуждать предвыборные программы других политических сил, уточнив, что если даже в эти программы заложены тезисы о урегулировании карабахского конфликта, – это одно, и совершенно иное дело, когда ты у власти и ведешь переговоры.