Հասարակություն 11:03 21/03/2017 Հայաստան
Բրենդինգի, մարքեթինգի և հաղորդակցության ոլորտներում գործող «DonValley» ընկերության գործադիր տնօրեն Սոլլի Մոենգն առաջին անգամ է Երևանում: Նա  մասնակցում է Հասարակայնության հետ կապերի հայաստանյան ասոցիացիայի (APRA), Դավոսի հաղորդակցության համաշխարհային ֆորում ասոցիացիայի (World Communication Forum Association) հետ համագործակցությամբ մարտի 21-22 Երևանում կազմակերպված WCFDavos/Yerevan երկօրյա ֆորումին:
«Ուրախ և խանդավառված եմ՝ այստեղ լինելու համար, համոզված եմ, որ հաղորդակցությունը կկառուցի աշխարհը»,- նշեց նա:
Ս. Մոենգի խոսքով, հաղորդակցությունն այն կամուրջն է, որը կապում է մարդկանց, պետություններին, Հայաստանն էլ հաղորդակցության մի մասն է:
Ինչ վերաբերում է բրենդավորմանը, ապա ասաց, որ կա պետության բերնդավորում, մարդկանց բրենդավորում, բիզնեսի բրնդավորում. «Հայաստանի  բրենդավորման մեջ առաջընթացի հասնելու համար պետք է անընդհատ բարձրաձայնել դրա մասին, ավելի ակտիվորեն ներկայացնել երկիրը»։
Մինչ Հայաստանը գալը ֆրանսիացի իր գործընկերներից լսել է Հայաստանի մասին:Նրա կարծիքով, Հայաստանի բրենդավորման առաջին ասոցիացիաներն են հավատքը և խոհանոցը:

Общество 14:05 21/03/2017 Армения
Солли Моенг: Для достижения прогресса в брендировании Армении нужно более активно представлять миру страну
Для достижения прогресса в брендировании Армении нужно непрестанно и более активно представлять миру страну, заявил в рамках форума WCFDavos/Yerevan исполнительный директор развивающей деятельность в сфере брендинга, маркетинга и коммуникаций компании «DonValley» Солли Моенг.
«Когда речь идет о брендировании, следует различать его виды. Есть брендиг страны, марки, человека. Для достижения прогресса в брендировании Армении нужно непрестанно говорить об этом, представлять страну более активно», – сказал Солли Моенг.
Солли Моенг находится в Армении впервые. «Я рад и воодушевлен в связи с тем, что нахожусь здесь. Уверен, что коммуникации построят мир», – сказал он.
По его словам, коммуникации – мост, который связывает людей и страны.
Как рассказал Солли Моенг, до прибытия в Армению он слышал о нашей стране от своих французских коллег. По его мнению,  первые ассоциации, которые связываются с брендом Армении, являются религия и кухня.
Отметим, Армянская ассоциация по связям с общественностью (APRA) в сотрудничестве с Ассоциацией всемирного коммуникационного форума (World Communication Forum Association) 21-22 марта в Ереване организовала двухдневный форум WCFDavos/Yerevan по теме «From Crisis to Development - Powered by Communication» («От кризиса к развитию – силой коммуникации»).