Հասարակություն 15:43 29/03/2017 Հայաստան
Հայաստանում  Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը և Երևանի Պետական Համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանն այսօր ստորագրել են համագործակցության հուշագիր: Փաստաթղթի ստորագրմամբ մեկնարկել է Հայաստանում Beeline-ի մասնակցությունը Համալսարանի «Լիդերության դերը կարիերայի զարգացման գործում. բուհ - ձեռնարկություն համագործակցության նոր ձևաչափ» ծրագրին:
Beeline Հայաստան, Հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ ծրագիրը հնարավորություն է ընձեռում ուսանողներին ձեռք բերել կարիերայի կառուցմանը վերաբերող պրակտիկ հմտություններ, միմյանց ներկայացնել երիտասարդ մասնագետներին և գործատուներին և խթանել սոցիալական ակտիվությունը և լիդերությունը:
Պաշտոնական արարողության ավարտից հետո Հայաստանում  Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն ուսանողների համար վարել է վարպետաց դաս «Հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացումը» թեմայով, իսկ Հայաստանում  Beeline-ի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման և կազմակերպական զարգացման տնօրեն Մարինե Գալստյանը ներկայացրել է Ընկերության ռազմավարական արժեքները, տեսլականն ու այն հատկանիշները, որոնք անհրաժեշտ են ուսանողներին աշխատանքի անցնելու և կարիերա զարգացնելու համար:
«Beeline-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում երիտասարդներն առանցքային տեղ են զբաղեցնում: Նման ծրագրերի իրականացման շնորհիվ մենք աջակցում ենք կրթական ոլորտի զարգացմանը և փորձում օգնել երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Ես լիովին վստահ եմ, որ համատեղ ուժերով մենք կօգնենք Երևանի Պետական Համալսարանի ուսանողներին կատարելու առաջին հաջողված կարիերայի քայլերը դեպի պայծառ ապագա տանող ճանապարհին», - նշել է Հայաստանում  Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Հայաստանում  Beeline-ի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման և կազմակերպական զարգացման տնօրեն Մարինե Գալստյանն ողջունել է ուսանողներին ժամանակակից աշխատաշուկայի մարտահրավերներին պատրաստելու Համալսարանի ձգտումը, նշելով, որ Beeline-ն աշխատելով ամենա արագ զարգացող ոլորտում, միշտ պատրաստ է համալրել իր աշխատակիցների շարքերը տաղանդավոր և նպատակասլաց երիտասարդներով:
Ծրագրի արդյունքում որոշ համալսարանականներ՝ մասնակցելով մրցույթ- ընտրությանը հնարավորություն կստանան աշխատանքի անցնելու Beeline-ում:

Образование 15:51 29/03/2017 Армения
Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин и ректор Ереванского государственного университета Арам Симонян сегодня подписали меморандум о сотрудничестве. Подписанием документа ознаменовался старт участия Beeline в программе университета «Роль лидерства в развитии карьеры. Новый формат сотрудничества вуз-предпринимательство».
Согласно релизу, программа позволяет студентам приобрести практические навыки построения карьеры, знакомит молодых специалистов с потенциальными работодателями, поощряет лидерскую и социальную активность.
По завершении официальной церемонии подписания меморандума Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин выступил перед студентами с лекцией «Развитие сферы телекоммуникаций», а директор по организационному развитию и работе с персоналом Beeline в Армении Марине Галстян представила стратегические ценности компании, видение и те качества, которые необходимы студенту для начала успешной карьеры.
«Молодежь в проектах социальной ответственности Beeline занимает центральное место. Благодаря таким программам мы развиваем образование и стараемся помочь молодым людям самим изменить жизнь к лучшему. Я полон уверенности, что совместными силами мы поможем многочисленным студентам Ереванского Государственного Университета сделать первые успешные карьерные шаги на пути к лучшему будущему», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Директор по организационному развитию и работе с персоналом Beeline в Армении Марине Галстян поприветствовала стремление вуза подготовить студентов к современным реалиям рынка труда, отметив, что Beeline, работая в одной из самых динамично развивающихся отраслей, всегда готов пополнить свои ряды талантливой и амбициозной молодежью.
Отметим, что по итогам проекта некоторые студенты ЕГУ получат возможность трудоустройства в Beeline на конкурсной основе.