Տնտեսություն 10:40 26/06/2017 Հայաստան
Կառավարությունը շարունակում է հետևողական ջանքեր գործադրել ծրագրային բյուջետավորման ներդրման համար։ Այս մասին այսօր Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2016թ․ պետական բյուջեի կատարման մասին»  հաշվետվության քննարկման ժամանակ ասաց վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
«Այդ աշխատանքները շարունակվում են: Սա նշանակում է, որ մենք համեմատաբար մեծ ուշադրություն պետք է դարձնենք ոչ թե նրան, թե որքան ֆինանսական միջոցներ ենք ծախսել, այլ թե ինչ արդյունքներ են տվել այդ ծախսերը։ Հենց այս ոգով էլ մենք պետք է շարունակենք քննարկումները»,- ընդգծեց Կարեն Կարապետյանը:
Վարչապետի խոսքերով՝ տնտեսության զարգացմանը միտված գործողությունների մշակման քննարկումները սկսվել և շարունակվում են, որոնք արտացոլվել են ՀՀ կառավարության ծրագրում, որն ընդունվել է Ազգային ժողովի կողմից:
Եզրափակելով խոսքը՝ Կարեն Կարապետյանը հույս հայտնեց, որ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում ՀՀ 2016թ. պետական բյուջեի կատարման հաշվետվության քննարկումները կանցնեն կառուցողական մթնոլորտում:

Экономика 12:00 26/06/2017
Карен Карапетян: Правительство Армении продолжает прилагать последовательные усилия в направлении внедрения программного бюджетирования
Правительство Армении продолжает прилагать последовательные усилия в направлении внедрения программного бюджетирования. Об этом сегодня во время обсуждения на совместном заседании Постоянных комиссий Национального Собрания Армении отчета «Об исполнении государственного бюджета РА на 2016 год» заявил премьер-министр Карен Карапетян.
«Эти работы продолжаются. Это означает, что мы должны уделять сравнительно большее внимание не тому, сколько финансовых средств расходовали, а тому, какие результаты принесли расходы. Мы должны продолжить обсуждения именно в этом духе», – подчеркнул Карен Карапетян.
По словам главы правительства, обсуждения по разработке нацеленных на развитие экономики действий продолжаются, они отражены в программе правительства Армении, одобренной парламентом.