Քաղաքական 20:50 18/10/2017 Աշխարհում
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը մեկնաբանել է հեռուստահաղորդավար Քսենյա Սոբչակի՝ նախագահական ընտրություններին մասնակցելու հարցը, գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով «Դոժդ»-ին։
«Կարծում եմ, որ եթե նա որոշակի հայացքներ ունի քաղաքականության վերաբերյալ, պետք է զրոյից փորձ կուտակի։ Քաղաքականությունը տարբերվում է լրագրությունից և շոու բիզնսից, դա բոլորովին այլ սուբստանցիա է»,- ասել է նա։
Պեսկովը նաև Սոբչակին տաղանդավոր մարդ է անվանել։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ հեռուստահաղորդավարուհին հայտարարել է ՌԴ նախագահի ընտրություններին մասնակցելու մասին։

Политика 21:21 18/10/2017 В мире
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков прокомментировал участие телеведущей Ксении Собчак в президентских выборах, сообщает «Газета.Ру».
«Я думаю, что, если она имеет какие-то взгляды на политику, ей придется там с нуля набираться опыта. Политика отличается от журналистики и шоу-бизнеса, это совсем иная субстанция. Политика предполагает волеизлияние людей. Если Ксюша в состоянии ответить на это волеизлияние народа, у нее будут шансы в политике», – сказал он.
Он также отметил, что Собчак полностью подходит под соответствующие положения Конституции и назвал ее «талантливым человеком».