Քաղաքական 18:26 20/10/2017 Արցախ
Այսօր Արցախի պաշտպանության բանակի շտաբի նիստերի դահլիճում տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 17-20-ը անցկացված բազմաստիճան հրամանատարաշտաբային զորավարժության արդյունքների ամփոփմանը նվիրված խորհրդակցություն: ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ամփոփիչ խորհրդակցության ժամանակ վեր են լուծվել համաբանակային նշանակության զորավարժության արդյունքները, գնահատվել մասնակից զորամասերի և ստորաբաժանումների մարտական պատրաստությունն ու պատրաստականությունը: Հրամանատարաշտաբային զորավարժության արդյունքները ևս մեկ անգամ փաստել են, որ պաշտպանության բանակի վարչությունը, միավորումների և զորամասերի հրամկազմը գտնվում են պատրաստության բարձր մակարդակի վրա, ունակ են կայացնելու ու իրագործելու գրագետ և հաջողության տանող որոշումներ, համարժեք արձագանքելու առկա և փոփոխվող մարտական իրավիճակներին:
Ամփոփոիչ խորհրդակցության ավարտին տեղի է ունեցել զորախաղերի ընթացքում առավել բարձր ցուցանիշներ արձանագրած զինծառայողների պարգևատրման արարողություն:

Политика 21:13 20/10/2017 НКР
Итоги учений: командование Армии обороны НКР может принимать и выполнять грамотные и ведущие к успеху решения
В зале заседаний штаба Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сегодня, 20 октября, состоялось совещание, посвященное подведению итогов состоявшихся 17-20 октября командно-штабных учений. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Во время отчетного совещания были проанализированы итоги учений общеармейского значения, оценены боевая готовность и подготовка участвующих в них воинских частей и подразделений.
Итоги командно-штабных учений еще раз констатировали, что подготовка управления АО НКР, командного состава корпусов и воинских частей находится на высоком уровне, они способны принимать и выполнять грамотные и ведущие к успеху решения, адекватно реагировать на существующие и меняющиеся боевые ситуации.