Իրավունք 15:28 23/10/2017 Հայաստան
Քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում` պարզելու 19-ամյա երիտասարդի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի հանգամանքները։
ՔԿ-ից հայտնում են, որ նախնական տվյալներով՝ այսօր ժամը 08:00-ի սահմաններում,  ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գևորգ Սամվելի Խանամիրյանի վարած «ՈւԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան Եղեգնաձոր-Ագարակաձոր ճանապարհի «Գռավ» կոչվող հատվածում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց դեպի ձախ և շուրջ 27 մետր գլորվել ձորը:
Վթարի հետևանքով վերջինս և ուղևոր Տիգրան Սամվելի Սարգսյանը ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Եղեգնաձորի բժշկական կենտրոն, որտեղ ժամը 12:00-ին Գ.Խանամիրյանի մոտ արձանագրվել է կենսաբանական մահ:
Տ.Սարգսյանի մոտ ախտորոշվել է ձախ ձեռքի դաստակի կոտրվածք՝ տեղաշարժով:
Վթարի ժամանակ ժամկետային զինծառայող Գ.Խանամիրյանը գտնվել է արձակուրդում՝ այսօր պապի հուղարկավորությանը մասնակցելու համար:

Право 16:32 23/10/2017 Армения
СК Армении: Погибший в ДТП 19-летний военнослужащий находился в отпуске для участия в похоронах деда
В 8-м гарнизонном следственном отделе Главного военного  следственного управления Следственного комитета Армении проводится расследование для выяснения обстоятельств ДТП, ставшего причинной гибели 19-летнего юноши. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По предварительным данным, 23 октября, около 08:00, автомобиль марки «УАЗ», за рулем которого находился военнослужащий срочной службы N-ской воинской части министерства обороны Армении, рядовой Геворк Самвелочич Ханамирян, на участке трассы Ехегнадзор-Агаракадзор, более известном как «Грав», выехал за пределы проезжей части дороги и скатился с 27-метровой высоты в ущелье.
В результате ДТП Ханамирян и пассажир – Тигран Самвелович Саркисян – с телесными повреждениями были госпитализированы в медцентр Ехегнадзора, где Г. Ханамирян скончался. У Т. Саркисяна диагностирован перелом запястья левой руки со смещением.