Օրվա մամուլ 09:28 07/12/2017 Հայաստան
Ազգային ժողովն արդեն քանի օր է՝ աչք չի բացում քեֆերից: Ինչպես գրել էր «Ժողովուրդ»-ը, երկու օր շարունակ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանի ծննդյան տարեդարձն էին ուշացումով նշում: Երեկ էլ մեկ այլ ՀՀԿ-ական պատգամավորի՝ այդ կուսակցության երիտասարդական թևի նախագահ Կարեն Ավագյանի ծննդյան 43-րդ տարեդարձն էր:
«Եվ մինչ խորհրդարանում քննարկում էին 2018 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը, «Ժողովուրդ»-ի թղթակիցը նկատեց, որ Կարեն Ավագյանը մի քանի պատգամավորների հետ շրջում էր խորհրդարանի միջանցքներում՝ նվերների տոպրակները ձեռքին: Նրան ուղեկցող պատգամավորներն էլ առիթը բաց չէին թողնում բոլոր հանդիպողներին հիշեցնելու, որ այսօր Կարեն Ավագյանի ծննդյան օրն է, որպեսզի շնորհավորեն նրան»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 11:18 07/12/2017 Армения
В Национальном Собрании Армении уже несколько дней продолжаются застолья. Как пишет газета «Жоховурд», два дня подряд с опозданием отмечали день рождения вице-спикера парламента Арпине Ованнисян. А вчера справляли 43-летие другого депутата от этой партии, председателя молодежного крыла Республиканской партии Армении Карена Авагяна.
«И пока в парламенте обсуждался проект государственного бюджета на 2018 год, корреспондент издания заметил, что Карен Авагян с несколькими депутатами разгуливает в коридоре парламента, с пакетами подарков в руках. А сопровождающие его депутаты не упускали случая напомнить всем встречающимся депутатам, что сегодня день рождения Карена Авагяна и его нужно поздравили», - пишет газета.