Հասարակություն 11:34 18/01/2018 Հայաստան
Տավուշի մարզի Կոթի-Բարեկամավան շրջանի մարտական դիրքում նախօրեին ադրբեջանական կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով վիրավորված զինծառայող Ադիբեկ Միկոյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ՀՀ պաշտպանության նախարարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ զինծառայողը երեկվանից Մուրացան հոսպիտալում է։
«Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոնից  երեկ տեղափոխվել է Մուրացան, կյանքին վտանգ չի սպառնում, այս պահին հիվանդասենյակում է»,- ասաց Հովհաննիսյանը։
Ճշտող հարցին, թե ինչո՞ւ  դեպքի մասին ՊՆ-ն երեկ չէր հայտնել՝ մամուլի խոսնակն ասաց. «Եթե որևէ զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում, չենք հայտնում տվյալները»։

Общество 11:47 18/01/2018 Армения
Военнослужащий ВС Армении Адибек Микоян накануне, 17 января, получил ранение в Тавушской области, на боевой позиции недалеко от сел Коти и Барекамаван, в результате выстрела с азербайджанской стороны, сообщил Panorama.am  пресс-секретарь министра обороны РА Арцрун Ованнисян.
По его словам, жизни раненого военнослужащего ничто не угрожает, он со вчерашнего дня находится в госпитале «Мурацан».
«Накануне из медцентра Ноемберяна он был переведен в госпиталь „Мурацан”. Его жизни ничто не угрожает. На данный момент Адибек Микоян находится в палате», – сказал Арцрун Ованнисян.