Հասարակություն 12:30 09/02/2018 Հայաստան
«2018 թվականը նոր իրավիճակ է մեր պետության համար, որը նոր հնարավորություններ է բացում մեր առջև: 21-րդ դարը ողջ աշխարհում լինելու է նոր տեխնոլոգիաների դարաշրջան, և մենք ունենք այն բնական ռեսուրսը, որն անհրաժետ է»: Հանրային խորհուրդի անդամների հետ հանդիպմանն այս մասին ասել է ՀՀԿ-ի կողմից ՀՀ նախագահի թեկնածու հայտարարված Արմեն Սարգսյանը:
Արմեն Սարգսյանը կարևորել է Հայաստանում սահմանադրական փոփոխություններն ու խորհրդարանական համակարգի ներդրումը՝ հույս հայտնելով, որ դա կնպաստի մեր երկրի զարգացմանն ու առաջընթացին: Անդրադառնալով ՀՀ նախագահի դերին ու լիազորություններին՝ նա ընդգծել է, որ դրանք շատ մեծ են, և եթե ճիշտ օգտագործվեն, ապա կներդրվեն ի նպաստ Հայաստանի և հայ ժողովրդի:
ՀԽ մամուլի բաժնի փոխանցմամբ,  Մանուկյանը հույս է հայտնել, որ Արմեն Սարգսյանին կհաջողվի երկրում դրական և վստահության մթնոլորտ ձևավորել:
«Եթե չկա համապատասխան մթնոլորտ, մարդկանց ստեղծագործական ուժերը չեն արթնանում: Այդ առումով Ձեր անելիքը կարևոր է»,-նշել է Մանուկյանը:
Խորհրդի ղեկավարը նաև հույս է հայտնել, որ Արմեն Սարգսյանը, ունենալով կապեր ու հեղինակություն արտաքին աշխարհում և Սփյուռքում, կարող է նպաստել համահայկական կառույցների ձևավորմանն ու հայության ներուժը համախմբելու գործին:
Հանրային խորհրդրի անդամները լսել են ամենատարբեր հարցերի շուրջ Արմեն Սարգսյանի տեսակետները՝ սկսած Հայաստանի դիվանագիտական կորպուսի, երկրի արդյունավետ կառավարման և ռազմավարական մոտեցումների անհրաժեշտության, քաղաքական պայքարի, ընտրական գործընթացների խնդիրներից, վերջացրած որակյալ կրթություն ստանալու, տնտեսական, բնապահպանական, սահմանադրականության բարձրացման, մտավորականության դերի գնահատման և այլ խնդիրներով:

Политика 12:43 09/02/2018 Армения
«Наступивший 2018 год создает новую ситуацию в Армении, открывая перед нами новые возможности. Во всем мире 21-й век будет эпохой новых технологий, у нас есть необходимые ресурсы», – заявил накануне, 8 февраля, выдвинутый Республиканской партией Армении (РПА) на пост 4-го президента РА Армен Саркисян на встрече с членами Общественного совета.
Армен Саркисян отметил важность конституционных изменений и внедрения парламентской модели в Армении, выразив надежду, что это поспособствует развитию и прогрессу страны.
Коснувшись роли и полномочий 4-го президента РА, он отметил, что они весьма широкие и в случае грамотного использования поспособствуют интересам Армении и армянского народа.
Как сообщает пресс-служба Общественного совета, председатель Общественного совета Вазген Манукян выразил надежду, что Армену Саркисяну удастся сформировать в стране атмосферу доверия.
«Если нет соответствующей атмосферы, созидательный потенциал людей остается нереализованным. В этом плане важна Ваша работа», – указал в частности Манукян.
Члены Общественного совета ознакомились с подходами Армена Саркисяна вокруг самых различных вопросов.