Հասարակություն 20:00 21/02/2018 Հայաստան
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 21-ի ցերեկը, 23-25-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 22-ին առանձին շրջաններում, 26-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ: Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից։
Օդի ջերմաստիճանը 22-25-ի ցերեկները և 26-ի գիշերը կբարձրանա 4-5 աստիճանով, 26-ի ցերեկը կնվազի 2-3 աստիճանով:
Երևան քաղաքում փետրվարի 21-ի ցերեկը, 23-25-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 22-ին կա անձրևի փոքր հավանականություն, 26-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև:

Society 20:24 21/02/2018 Armenia
No precipitation is predicted on February 23-25 in the territory of Armenia. On February 22 in separate places, on 26 in most regions from time to time precipitation is predicted, Hydromet service of Armenia's ministry of emergency situations reported. Southwest wind speed is 3-8 m/s.
According to the source, in the daytime of February 22-25 and at night of 26 the air temperature will go up by 4-5 degrees, in the daytime of 26 it will go down by 2-3 degrees.
In capital Yerevan no precipitation is predicted in the daytime of February 21, on 23-25. On 22 February there is little chance of rain, on 26 from time to time rain is predicted.