Քաղաքական 14:28 17/03/2018 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության ընտրված  նախագահ Արմեն Սարգսյանին  շնորհավորական ուղերձ են հղել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը և Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերը:
Նորընտիր նախագահի գրասենյակից հայտնում են, որ շնորհավորելով Արմեն Սարգսյանին՝ ՀՀ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ, եվրոպացի բարձրաստիճան դիվանագետները նշել են. «Հայաստան- ԵՄ հարաբերությունները վերջին ամիսներին մեծ առաջընթաց են գրանցել՝ 2017թ. նոյեմբերի 24-ին ստորագրելով  Հայաստանի  և Եվրոպական միության միջև  Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը , և 2018թ. փետրվարի 21-ին՝ Եվրամիություն-Հայաստան Գործընկերության առաջնահերթությունները:
Մենք ակնկալում ենք սերտորեն համագործակցել Ձեզ հետ՝ կոնկրետ ձև տալու այդ հանձնառություններին՝ հիմնված ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և օրենքի գերակայության ընդհանուր արժեքների վրա և առաջ մղելու մեր հավակնոտ օրագիրը»:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ, նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ են հղել  նաև Լատվիայի Հանրապետության նախագահ  Ռայմոնդս Վեյոնիսը,  Տաջիկստանի Հանրապետության Նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը, Օմանի Սուլթանության Սուլթան Քաբուս Բեն Սայիդ ալ Սայիդը, Լաոսի ժողովրդա-Դեմոկրատական Հանրապետության նախագահ Բոունհենգ Վորաչիդը, Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր տիկին Դելֆին Օն։

Politics 23:59 17/03/2018 Armenia
The President of the European Commission Jean-Claude Juncker and the President of the European Council Donald Tusk offered their congratulations to Armenia's President-elect Armen Sargsyan.
As the press office of the President-elect reported, in their congratulating message the top EU officials pointed to the tangible progress recorded in EU-Armenia relations over the past months, specifically the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) signed on November 24, 2017 and the EU-Armenia Partnership Priorities signed on February 21 in Brussels.
"We look forward to closely cooperate with You to implement the commitments based on common values of democracy, human rights and rule of law as well as promote an ambitious agenda," the message read in part.
The newly elected President of Armenia also received congratulations from President of Latvia Raimonds Vējonis, Tajikstan and President of Tajikstan Emomali Rahmon.