Քաղաքական 13:36 23/06/2018 Արցախ
Հունիսի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց՝ արևելյան և հյուսիսային հատվածներում կիրառելով նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետեր:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի վերոնշյալ խախտումներից, ՊԲ արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հունիսի 17-ին՝ ժամը 21:45-ի սահմաններում, հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և վերջիններիս հետ շպրտել ելման դիրքեր:
Շաբաթվա ընթացքում առջնային գծի տարբեր հատվածներում նկատվել են նաև ադրբեջանական սպառազինության և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:
«ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար ձեռնարկում են անհրաժեշտ գործողություններ և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն»,- հայտնում են ԱՀ ՊՆ-ից։

Politics 14:35 23/06/2018 Armenia
Azerbaijani forces violated the ceasefire regime along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 150 times over the past week (June 17-23), firing over 1500 shots towards the Armenian frontier troops.
As the Defense Army of the Nagorno Karabakh (Artsakh)Republic reports, apart from ceasefire violations, the adversary applied a shoulder fired anti-tank grenade launcher in the northern and eastern sections of the Line of Contact.
According to the release, on June 17 at around 21:45 the adversary undertook an attempt of sabotage and subversive intrusion toward one of the military positions located in the eastern direction of the Defense Army.
“The NK Army advanced detachments promptly halted the Azerbaijani subversive group’s attempt to advance and pushed back to their starting positions,” the source said.
It is reported that over the past week movement of the manpower and equipment of the Azerbaijani forces were recorded across the Line of Contact.
“Defense Army frontline units undertake necessary actions to thwart the offensive actions of the adversary and continue the reliable protection of their combat positions,” the statement concluded.