Օրվա մամուլ 09:47 29/06/2018 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը չի պատրաստվում հրաժարական ներկայացնել, որքան էլ որ պնդում են, թե նա աշխատանքից ազատման դիմում է գրել և աշխատանքի չի ներկայանում։
Մեզ հասած տեղեկություններով՝ Տարոն Մարգարյանը մտքափոխվել է։ Նա գիտակցում է, որ պատասխանատվությունից չի կարող խուսափել, հնարավոր է կալանավորվի, բայց նեղ շրջանակում հայտարարել է, որ թեկուզ կալանավորվի էլ, բայց նախընտրում է դա կատարվի քաղաքապետի կարգավիճակում, քան իր հրաժարականից հետո։
Ի դեպ, երեկ քաղաքապետը ներկայացել է աշխատանքի և իրականացրել իր աշխատանքային պարտականությունները, քննարկել նոր աղբատար մեքենաներ ձեռք բերելու հարցերը»։

Пресса дня 11:30 29/06/2018 Армения
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что мэр Еревана Тарон Маргарян не собирается подавать в отставку, сколько бы не утверждали, что он написал заявление об отставке и не приходит на работу.
«По нашим сведениям, Тарон Маргарян передумал. Он понимает, что не может избежать ответственности и, возможно, что будет задержан, однако заявил в узком кругу, что даже, если его и арестуют, то он предпочитает, чтобы это произошло в статусе мэра, чем после его отставки.
Кстати, вчера мэр явился на работу и исполнял свои служебные обязанности, обсудил вопросы приобретения новых мусоровозов»,- пишет газета.