Քաղաքական 12:15 20/07/2018 Հայաստան
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Երվանդ Խունդկարյանը նշանակվել է Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի նախագահ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 4-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2018 թվականի հուլիսի 12-ի ԲԴԽ-25-Ո-55 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը.
Երվանդ ԽՈՒՆԴԿԱՐՅԱՆԻՆ նշանակել Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի նախագահ՝ վեց տարի ժամկետով»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:

Право 12:12 20/07/2018 В мире
Ерванд Хундкарян назначен председателем гражданской и административной палаты Кассационного суда Армении
Ерванд Хундкарян назначен председателем гражданской и административной палаты Кассационного суда Армении. Соответствующий указ сегодня, 20 июля, подписал президент Армении Армен Саркисян.
Как сообщается на сайте президента, при подписании указа Армен Саркисян принял за основу ч. 1 ст.139 и ч. 4 ст. 166 Конституции РА, а также предложение, представленное Высшим судебным советом 12 июля 2018 года.