Իրավունք 12:37 24/09/2018 Հայաստան
ՀՀ Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության առաջին կայազորային քննչական բաժնում քրեական գործ է հարուցվել՝ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում են Քննչական կոմիտեից:
22.09.2018թ.՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի արձակած կրակոցի հետևանքով աջ այտի շրջանում հրազենային գնդակային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արցախ Մհերի Հովսեփյանը: Զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին Ա.Հովսեփյանը մահացել է:
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ:

Право 16:34 24/09/2018 Армения
СК Армении возбудил дело по факту гибели в результате действий ВС Азербайджана военнослужащего Арцаха Овсепяна
В первом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту убийства военнослужащего Арцаха Овсепяна. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
«22-го сентября 2018 года, около 16:00, вследствие произведенного ВС Азербайджана выстрела в направлении боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части огнестрельное пулевое ранение в правую щеку получил военнослужащий срочной службы, младший сержант Арцах Мгерович Овсепян. По дороге в военный госпиталь А. Овсепян скончался», – говорится в сообщении.
Первым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется предварительное следствие.