Քաղաքական 17:01 28/09/2018 Հայաստան
Հրազդանի նախկին քաղաքապետ Արամ Դանիելյանի՝ հուլիսի 2-ին ներկայացրած հրաժարականից հետո քաղաքապետի պաշտոնը շարունակում է թափուր մնալ։ Մինչ հոկտեմբերի 21-ին կայանալիք արտահերթ ընտրությունները քաղաքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակված Լիլիթ Ստեփանյանը։
Պարզելու՝ արդյոք կա՞ն առաջադրված թեկնածուներ, ովքեր մտադիր են պայքարել Հրազդանի քաղաքապետի աթոռի համար, Panorama.am-ի թղթակիցը զրուցեց Հրազդան և Սոլակ համայնքներն ընդգրկող թիվ 26 ընտրտարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Բադալյանի հետ։
Վերջինս տեղեկացրեց, որ առայժմ կա ինքնաառաջադրված մեկ թեկնածու՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի որդին՝ Սևակ Միքայելյանը։ Այլ թեկնածուներ այս պահի դրությամբ չկան։
«Առաջադրման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը նա ներկայացրել է երեկ։ Առաջադրումների ժամկետը մեկնարկել է սեպտեմբերի 26-ից և կտևի մինչև սեպտեմբերի 30-ը՝ ներառյալ։
Քարոզարշավը նախատեսված է հոկտեմբերի 9-19-ը»,- տեղեկացրեց Արմեն Բադալյանը։
Զրուցեցինք նաև ՔՊ մամուլի խոսնակ Վահան Կոստանյանի հետ՝ ճշտելու արդյոք կուսակցությունը սատարելո՞ւ է  ՔՊ վարչության նախագահ Սասուն Միքայելյանի որդուն։
«Դեռ պետք է վարչության նիստ լինի, որը նախատեսվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի Հայաստան վերադարձից հետո։ Մինչ այժմ հարցին որևէ անդրադարձ չի եղել»,- ասաց նա։

Политика 18:56 28/09/2018 Армения
Поддержит ли «Гражданский договор» кандидатуру сына С. Микаеляна на посту мэра армянского Раздана? Ответил В.Костанян
После того, как 2 июля с.г. Арам Даниелян официально подал в отставку с должности мэра города Раздан Котайкской области Армении, пост градоначальника продолжает оставаться вакантным. До предстоящих 21 октября внеочередных выборов и.о. мэра Раздана назначена Лилит Степанян.
Чтобы выяснить, есть ли уже кандидаты, которые намерены побороться за пост мэра Раздана, корреспондент Panorama.am побеседовал с председателем избирательной комиссии избирательного участка №26, охватывающей общины Раздан и Солак, Арменом Бадаляном.
По его словам, пока известно имя одного кандидата (самовыдвиженец). Это сын председателя правления партии «Гражданский договор», депутата Национального Собрания Армении Сасуна Микаеляна – Севак Микаелян. Других кандидатов пока нет.
«Необходимые для выдвижения документы Севак Микаелян представил 27 сентября. Срок принятия документов – с 26 по 30 сентября включительно. Агиткампания пройдет 9-19 октября», – сообщил Армен Бадалян.
Чтобы узнать, будет ли поддерживать «Гражданский договор» кандидатуру Севака Микаеляна, корреспондент Panorama.am побеседовал с пресс-секретарем партии Вааном Костаняном.
«Еще должно состояться заседание правления партии. Оно намечено к проведению после возвращения премьер-министра Армении Никола Пашиняна в РА. Пока вопрос не обсуждался»,– сказал Ваан Костанян.