Քաղաքական 18:53 20/11/2018 Հայաստան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Խորվաթիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդար Սունկոն (նստավայրը՝ Աթենք):
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ շնորհավորելով դեսպանին մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու առթիվ՝ նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ դիվանագետն իր գործունեությամբ առավելագույնս կնպաստի երկու բարեկամ երկրների ու ժողովուրդների կապերի մերձեցմանը:
Դեսպան Սունկոն նախագահ Սարգսյանին է փոխանցել Խորվաթիայի նախագահ Կոլինդա Գրաբար-Կիտարովիչի ողջույնները:
Զրուցակիցները անդրադարձել են երկկողմ առևտրատնտեսական ու հումանիտար կապերի հետագա ամրապնդման անհրաժեշտությանը, ինչպես նաև Եվրամիության շրջանակում արդյունավետ փոխգործակցության հարցերին:

Armenia attaches importance to expansion of cooperation with Croatia
Today the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Croatia to the Republic of Armenia Alexander Sunko (residence in Athens) presented his credentials to President Armen Sarkissian.
Congratulating the ambassador on the launch of his diplomatic mission in our country, President Sargsyan expressed his conviction that the diplomat will contribute to the boosting of the ties between the two friendly countries and peoples, president’s press office reported.
Ambassador Sunko conveyed greetings from Croatian President Kolinda Grabar-Kitarovic to President Sarkissian.
The officials talked about the necessity of further strengthening of bilateral trade-economic and humanitarian relations as well as the issues of effective cooperation within the European Union.