Օրվա մամուլ 09:33 11/01/2019 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Կառավարությունը պատրաստվում է փոփոխություն կատարել «Աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների ներմուծումն արգելելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում:
Միայն թե զավեշտալին այն է, որ այդ օրենքով պետք է արգելվի ՀՀ տարածք ներմուծել այն ավտոմեքենաները, որոնց համար վճարումը կատարվել է 2018թ. դեկտեմբերի 30-ից հետո:
Պատկերացնում եք, մարդը հունվարի 11-ին մեքենա է գնել Ճապոնիայից, երբ այս օրենքը դեռ չէր ընդունվել, իսկ նրան ասում են, թե դու ապօրինի գործարք ես կատարել, չես կարող քո գնած մեքենան Հայաստան ներմուծել: Գուցե ճիշտ կլիներ, եթե արգելվեր օրենքի ընդունումից հետո գնված մեքենաների ներմուծումը: Բայց Հայաստանի նոր իշխանությունները բոլորովին այլ տրամաբանությամբ են շարժվում»:

Пресса дня 11:29 11/01/2019 Армения
«Жаманак»: Возможно, было бы правильнее, если бы запрет касался машин, приобретенных после, а до принятия закона
Газета «Жаманак» пишет, что правительство Армении собирается внести изменения в закон о запрете на ввоз праворульных автомобилей.
Однако примечательно то, что этим законом будет запрещен ввоз в Армению тех автомобилей, за которые оплата была произведена после 30 декабря 2018 года.
«Представляете, человек купил машину в Японии 11 декабря, когда этот закон еще не был принят, а ему говорят, что ты осуществил незаконную сделку, не можешь ввезти свою машину в Армению. Может было бы правильнее, если бы запрет касался машин, приобретенных после принятия закона. Однако власти Армении руководствуются совершенно другой логикой», - отмечает издание.