Իրավունք 10:13 16/04/2019 Հայաստան
Փորձել են քիլլեր վարձել` «Հայբիզնեսբանկ»-ի սեփականատիրոջը եւ նույն բանկի խորհրդի նախագահին սպանելու համար
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` օպերատիվ -հետախուզական մարմինները տեղեկությունն են ստացել, որ  ծրագրվել է «Հայբիզնեսբանկ»-ի սեփականատեր, ՌԴ Մոսկվա քաղաքի բնակիչ Վիտալի Գրիգորյանցի և նույն բանկի խորհրդի նախագահ Արսեն Միքայելյանի սպանությունը:
Հաջողվեց պարզել, որ ենթադրյալ կազմակերպիչը հայազգի գործարար է, ով մեղադրվում է մի քանի տասնյակ միլիոն դոլար հափշտակելու մեջ: Ավելին` վերջինս նաեւ փորձել է քիլլեր գտնել:
Որոշ կանխարգելիչ միջոցառումներ ձեռնարկվելուց հետո այս մասին անմիջապես նախազգուշացվել է նաեւ նախաքննական մարմինը:   Ներկայումս գործարարը կալանավորված է:
Վերջինիս ինքնությունը հայտնի է, «Փաստինֆո»-ն  նրան առաջադրված մեղադրանքներին կանդրադառնա ավելի ուշ:
«Հասկացել եմ, որ ինչ կատարվում է Տավուշում, այս շենքից է որոշվում և այստեղ չփոխելու դեպում, տեղի է ունենանլու այն, ինչ պլանավորել են, իսկ...

Пытались нанять киллера, чтобы убить владельца «Армбизнесбанка» и главу правления
По сведениям «ФактИнфо», оперативно-розыскные органы получили информацию о том, что планировалось убийство владельца «Армбизнесбанка», жителя города Москвы Виталия Григорьянца и председателя правления того же банка Арсена Микаеляна.
Удалось выяснить, что предполагаемым организатором является бизнесмен армянского происхождения, который обвиняется в хищении нескольких десятков миллионов долларов. Более того, последний также пытался найти киллера.
Был предпринят ряд превентивных мероприятий, после чего об этом немедленно был предупрежден и орган предварительного следствия.
В настоящее время предприниматель арестован. Его личность установлена. «ФактИнфо» сообщит о предъявленных ему обвинениях позже.