Հասարակություն 15:09 26/04/2019 Հայաստան
«Իսկ  ինչո՞ւ պետք է Էդուարդ Աղջանյանից դժգոհ լինեմ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, երբ հարցրեցին, թե գո՞հ է ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանի, Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանի աշխատանքից։
Դիտարկմանը, թե ասում է՝ 22 տարեկանում մարդիկ պետք է տիրապետեն օտար լեզուների, ունենան 3 տարվա աշխատանքային ստաժ, արդյոք իր թիմակիցները համապատասխանում են այդ չափանիշներին, վարչապետը պատասխանեց. «Էդուարդ Աղաջանյանը Մոնակոյի համալսարանն է ավարտել, կամ Գարիկ Սարգսյանը  ժողովրդավարական ճանապարհով  ընտրված գյուղապետ է եղել, ինչո՞ւմն է խնդիրը։ Ի՞նչ են արել այդ մարդիկ. եթե բան են արել՝ կտանենք, կդատենք»։
Լրագրողի դիտարկմանը, թե շատերը պրոֆեսիոնալ չեն, խնդիրներին չեն տիրապետում, օրինակ, Արարատի մարզպետը, Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ որպես մարզպետ՝  ազատ և արդար ընտրություններում ստացել է 20 հազար ձայն։  Երբ լրագրողներն ասացին, որ էյֆորիայի ազդեցության տակ են նրան ձայն տվել, վարչապետը հակադարձեց․ ««Իմ քայլը»  7-8 թեկնածու է ունեցել, բա ինչի՞ մյուսները չեն ստացել»:

Политика 15:35 26/04/2019 Армения
Пашинян: А почему я должен быть недоволен руководителем аппарата премьер-министра Армении Эдуардом Агаджаняном?
«А почему я должен быть недоволен руководителем аппарата премьер-министра Армении Эдуардом Агаджаняном?» – сказал в беседе с журналистами премьер-министр Никол Пашинян, когда спросили, доволен ли он работой Агаджаняна, губернатора Араратской области Гарика Саркисяна.
На замечание, соответствуют ли представители его команды озвученным ранее им требованиям (в 22 года владеть иностранными языками, обладать 3-летним опытом работы и пр.), премьер ответил:
«Эдуард Агаджанян  окончил университет Монако. Гарик Саркисян – в прошлом избранный демократическим путем староста села. В чем проблема? Что сделали эти люди? Если что-то сделали, засудим».
На замечание журналиста, что многие не являются профессионалами, не владеют проблемами, например, губернатор Арарата, Никол Пашинян отметил, что Гарик Саркисян на свободных и справедливых выборах получил 20 тыс. голосов. А когда журналисты сказали, что люди голосовали под эйфорией, премьер ответил: «У движения "Мой шаг" было 7-8 кандидатов, а почему другие не получили?»