Հասարակություն 14:06 07/05/2019 Հայաստան
Հայաստանում Beeline-ն այսօր նշում է Կապի օրը։ Ընկերությունում կազմակերպվել է հանդիսավոր արարողություն, որի ընթացքում մրցանակներ են հանձնվել տեխնիկական ստորաբաժանման աշխատակիցներին, ովքեր զգալի ներդրում են ունեցել ընկերության ցանցային ենթակառուցվածքի զարգացման մեջ։
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը շնորհավորել է ցանցերի շինարարության և նախագծերի իրականացման բաժնի ավագ փորձագետ Վահրամ Մնացականյանին «Տարվա կապավոր» մրցանակին արժանանալու կապակցությամբ՝ նրա կատարած աշխատանքի և ցանցի զարգացման մեջ ունեցած ներդրումի համար։ Եվս մեկ կոլեկտիվ մրցանակ են ստացել Beeline-ի տեխնիկական ստորաբաժանման 20 աշխատակիցներ՝ նշանակալից նախագծերի իրականացման համար։
Ընկերությունից հայտնում են, որ Ազատության 24/1 հասցեում գտնվող Beeline-ի վարչական գրասենյակի առաջին հարկում տեղադրված է տոնի թեմային համապատասխան ձևավորված լուսանկարչական տաղավար, որտեղ այսօր լուսանկարվել կարող են բոլոր ցանկացողները։
«Այսօրվա հիանալի տոնն ի սկզբանե պատմության մեջ մտել է որպես Ռադիոյի օր։ Մինչ այսօր էլ կապի տեխնոլոգիաների մեծ մասն աշխատում են ռադիոալիքների հիման վրա, այնպես որ այս տոնը հարազատ է դարձել հաղորդակցության բոլոր ճյուղերի համար։ Մենք որպես Հայաստանում կապի ոլորտի կայացման ակունքների մոտ կանգնած ընկերություն մեր առաքելությունն ենք համարում երկիրն ապահովել կապի առավել առաջադեմ տեխնոլոգիաներով, և այսօր պարգևատրում ենք այն աշխատակիցներին, ովքեր առավել մեծ ներդրում են ունեցել մեր ցանցի զարգացման գործում։ Բացի այդ, ցանկանում եմ շնորհավորել բոլոր կապավորներին, ռադիոյի և հեռուստատեսության աշխատակիցներին՝ մեր ընդհանուր տոնի կապակցությամբ», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Շնորհավորում եմ բոլոր գործընկերներին պարգևատրման կապակցությամբ և ցանկանում եմ մաղթել հետագա ձեռքբերումներ և մասնագիտական հաղթանակներ, որոնք մեզ կօգնեն բարձր պահել հաղորդակցությունների մակարդակն երկրում, իսկ մեր հաճախորդների համար կապահովեն մշտապես բարելավվող ծառայությունների որակ», - նշել է  Հայաստանում Beeline-ի տեխնիկական բլոկի տնօրեն Մաքսիմ Լևինը։
Մայիսի 7-ը համարվում է ռադիոյի ծննդյան օրը։ Հենց այդ օրն է 1895 թ․ Ալեքսանդր Պոպովը ցուցադրել իր ստեղծած աշխարհի առաջին ռադիոընդունիչը և իրականացրել է ռադիոկապի առաջին փորձը։ Այսօր կապի տարբեր ուղղությունների աշխատակիցներ նշում են այս տոնը։

Общество 14:11 07/05/2019 Армения
В Beeline сегодня отмечают День связи. В компании было организовано торжественное награждение сотрудников технического подразделения, которые внесли значительный вклад в развитие инфраструктуры связи компании.
Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин поздравил с получением награды «Связист года» Ваграма Мнацаканяна – старшего эксперта строительства сетей и реализации проектов – за личные заслуги и большой вклад в развитие сети. Еще одну коллективную награду за реализацию значимых проектов получили около 20 сотрудников технического подразделения Beeline.
Согласно релизу, на первом этаже административного здания Beeline на улице Азатутян 24/1 установлена фото-кабина, оформленная в стилистике праздника. Сфотографироваться в ней могут все желающие.
«Сегодняшний замечательный праздник изначально вошел в историю как День радио. И по сей день большинство технологий связи используют радиоволны, так что этот праздник стал родным для всех отраслей коммуникации. Как компания, стоящая у истоков становления связи в Армении, мы считаем своей миссией обеспечивать страну самыми передовыми технологиями связи и сегодня награждаем сотрудников, внесших наиболее значимый вклад в развитие нашей сети. Также я хочу поздравить всех связистов, работников радио и телевидения с нашим общим профессиональным праздником», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Я поздравляю всех коллег с наградами и хочу пожелать дальнейших успехов и профессиональных достижений, которые помогут нам высоко держать планку коммуникаций в стране, а нашим абонентам подарят постоянно улучшающееся качество услуг», - отметил директор технического блока Beeline в Армении Максим Левин.
7 мая вошёл в историю как День рождения радио. В этот день в 1895 году физик Александр Попов продемонстрировал созданный им первый в мире радиоприемник и осуществил первый сеанс радиосвязи. Сегодня это праздник отмечают работники всех отраслей связи.