Քաղաքական 12:23 14/05/2019 Հայաստան
Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հրավերով Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը կմասնակցի մայիսի 16-ին Նուր-Սուլթանում բացվող տնտեսական 12-րդ ամենամյա ֆորումին և հանդես կգա ելույթով:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ տնտեսական ֆորումն այս տարի անցկացվելու է «Ոգեշնչող աճ. մարդիկ, քաղաքներ, տնտեսություններ» խորագրի ներքո: Ֆորումի շրջանակում ամեն տարի հայտնի քաղաքական գործիչները, տնտեսագետները, բիզնես-առաջնորդները, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները քննարկում են տնտեսության համաշխարհային միտումներն ու գլոբալ կառուցվածքային փոփոխությունները:
Տոկաևն իր հրավերում համոզմունք է հայտնել, որ նախագահ Արմեն Սարգսյանի մասնակցությունը ֆորումի աշխատանքներին կնպաստի երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև ներդրումային ու առևտրային կապերի ամրապնդմանը:
Այցի շրջանակում Հայաստանի նախագահը հանդիպումներ կունենա Ղազախստանի ղեկավարության, ինչպես նաև ֆորումին մասնակցող երկրների պատվիրակությունների ղեկավարների հետ:

Политика 12:44 14/05/2019 В мире
По приглашению президента Республики Казахстан Касыма-Жомарта Токаева президент Республики Армения Армен Саркисян примет участие в открывающемся 16 мая в Нур-Султане 12-м ежегодном экономическом форуме и выступит с речью. Подробности представляет пресс-служба главы армянского государства.
Экономический форум в этом году пройдет под лозунгом «Вдохновляющий рост: люди, города, экономики». В рамках ежегодного форума известные политические деятели, экономисты, бизнес-лидеры, представители международных организаций обсуждают мировые тенденции экономики и глобальные структурные изменения.
Токаев в своем приглашении выразил уверенность, что участие президента Армена Саркисяна в работе форума будет способствовать дальнейшему развитию дружественных отношений между двумя странами, а также укреплению инвестиционных и торговых связей.
В рамках визита президент Армении проведет встречи с руководством Казахстана, а также с главами делегаций стран-участниц форума.