Քաղաքական 10:35 31/05/2019 Հայաստան
Այսպես՝ երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց  «Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը՝ 91 կողմ ձայնով։
93 կողմ  ձայնով երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց «Ավտոմոբիլային ճանապարհների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։
94 կողմ ձայնով առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց կառավարության կողմից ներկայացված «Փաստաբանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։
Առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։

Politics 13:27 31/05/2019 Armenia
The Armenian National Assembly adopted several bills after putting them to a vote at a regular session on Friday.
In particular, lawmakers overwhelmingly adopted in the second reading and in full a bill on making amendments and supplements to the law on ensuring road traffic safety. A total of 91 lawmakers voted for the bill.
A draft law proposing amendments and supplements to the law on motorways also passed the second parliamentary reading with 93 votes in favor.
A total of 94 MPs backed in the first reading the government-drafted bill on making amendments and supplements to the law on advocacy.
Also, the parliament adopted in the first reading and the proposed amendments and supplements to the law on military service and the status of servicemen.