Իրավունք 16:57 16/10/2019 Հայաստան
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանն այսօր լրագողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով շոու-բիզնեսի ներկայացուցիչների եկամուտների հայտարարագրման գործընթացին՝ ասաց, որ վերջին շրջանում նամակներ են ուղարկել 9 երգիչ-երգչուհիների, մշակույթի վաստակավոր գործիչներ։
Նրա խոսքով՝  9-ից 5-ը հայտարարագրել են իրենց եկամուտները, մեկի հանդեպ քրեական գործ է հարուցվել, իսկ մեկի հանդեպ նախնական հաշվարկ է կատարվում, հավանաբար, քրեական գործ կհարուցվի։ Նա նաև ասաց, որ երկուսն էլ արտասահմանում են և Հայաստան վերադառնալուց հետո իրենց եկամուտները կհայտարարագրեն։
«Նրանք կապ են հաստատել մեզ հետ՝ ասելով, որ նամակի հետ կապված որոշակի անհամաձայնություն ունեն, կգան Հայաստան և կքննարկեն, եթե պարզվի, որ հայտարարագրման գումար կա, կհայտարարագրեն»,-ընդգծեց Դավիթ Անանյանը՝ հրաժարվելով հրապարակել նրանց անունները։

Право 20:07 16/10/2019 Армения
Давид Ананян: В отношении представителя шоу-бизнеса возбуждено уголовное дело за недекларирование доходов
Председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Давид Ананян сегодня на пресс-конференции, обратившись к процессу декларирования доходов представителей шоу-бизнеса, отметил, что в связи с этим в последний период направлены письма 9 певцам, певицам, а также заслуженным деятелям культуры.
По его словам, 5 из 9 уже задекларировали свои доходы, в отношении одного возбуждено уголовное дело, а в отношении другого ведется предварительный подсчет и, возможно, в отношении него также будет возбуждено уголовное дело. Он отметил также, что оба находятся за границей и после возвращения в Армению их доходы будут задекларированы.
«Они связались с нами, сказав, что имеют некоторые разногласия с письмами, прибудут в Армению и обсудят, если выяснится, что есть незадекларированные доходы, то они будут задекларированы», – подчеркнул Д. Ананян, отказавшись обнародовать их имена.