Իրավունք 18:50 11/02/2020 Հայաստան
Քրեական հետապնդումը դադարեցնելու միջնորդության վերաբերյալ ամփոփիչ ելույթները դատարանը կլսի հաջորդ նիստին
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանն աշխատանքային օրվա ավարտի պատճառով այսօրվա դատական նիստը հետաձգեց և կշարունակվի փետրվարի 18-ին, ժամը 13։00-ին։ Հաջորդ նիստին դատարանը կլսի կողմերի ամփոփիչ ելույթները ներկայացված միջնորդության վերաբերյալ։
Հիշեցնենք, որ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, այսօր շարունակեց լսել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի Փաստաբանական թիմի՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու և սույն գործով վարույթը կարճելու միջնորդությունը։
Պաշտպաններից հետո առարկություններ ներկայացրեցին մեղադրանքը պաշտպանող դատախազները՝ պնդելով, որ քրեական անորոշ նորմի մասին խոսք լինել չի կարող։

Право 19:24 11/02/2020 Армения
Суд продолжит рассмотрение ходатайства о прекращении уголовного преследования Роберта Кочаряна 18 февраля
Суд общей юрисдикции первой инстанции города Ереван в связи с окончанием рабочего дня отложил сегодняшнее судебное заседание и назначил на 18 февраля в 13:00 по местному времени. На следующем заседании суд выслушает итоговые выступления сторон касательно представленного ходатайства.
Напомним, суд общей юрисдикции первой инстанции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян сегодня, 11 февраля, продолжил слушания по представленному адвокатами ходатайству о прекращении уголовного преследования в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна и приостановлению производства по данному делу.
После адвокатов возражения представили прокуроры, утверждая, что речи о «неопределенной» уголовной норме быть не может.