Հասարակություն 11:16 24/02/2020 Տարածաշրջան
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին հայտնել է, որ զինված ուժերը ևս կներգրավվեն նոր տեսակի կորոնավիրուսի՝ COVID-2019 համաճարակի դեմ պայքարում: Այս մասին, ինչպես գրում է Gazeta-ն, հաղորդվել է նրա պաշտոնական կայքում:
Ռոհանին նաև նշել է, որ երկիրը կօգտագործի ուժերը՝ հիվանդության տարածման դեմ պայքարում կորուստները նվազագույնի հասցնելու համար:
«Մենք ցանկանում ենք հնարավորինս արագ հաստատել հիվանդության վերահսկողություն՝ հնարավորինս նվազագույն կորուստներով»,- ավելացրել է Ռոհանին:
Իրանի առաջնորդը նշել է, որ կորոնավիրուսի դեմ պայքարում ներգրավված կլինեն բոլոր պետական մարմինները և հասարակական կազմակերպությունները:
Վերջին տվյալներով Իրանում կորոնավիրուսից մահացելէ 8 մարդ, ինչն ամենաշատն է Չինաստանից դուրս։
Գարեգի Երկրորդը պատգամել է հոգևորականներին այս ծանր շրջանում առավել նախանձախնդրորեն իրականացնել իրենց ծառայությունը

Политика 12:03 24/02/2020 Регион
Президент Ирана Хасан Роухани рассказал о применении вооруженных сил в борьбе с эпидемией нового типа коронавируса COVID-2019. Об этом сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на его официальный сайт.
Он отметил, что страна применит силы для минимизации потерь в ходе борьбы с распространением заболевания.
«Мы хотим установить контроль над заболеванием в кратчайшие сроки с наименьшими возможными потерями», – добавил Роухани.
Иранский лидер уточнил, что также в борьбе с коронавирусом будут задействованы все государственные органы и общественные организации.