Հասարակություն 15:27 30/05/2020 Հայաստան
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը, Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանության և Հնդկաստանում ՀՀ դեսպանության հետ համագործակցության արդյունքում, մայիսի 29-ին Հնդկաստանի կառավարության կողմից կոմերցիոն հիմունքներով կազմակերպվել է Դելի-Երևան հատուկ չվերթ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հատուկ չվերթով Հայաստան են տեղափոխվել Հնդկաստանում գտնվող Հայաստանի 23 քաղաքացիներ, իսկ Հայաստանից Հնդկաստան են տեղափոխվել Հայաստանում գտնվող 130 հնդիկ ուսանողներ:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում Հնդկաստանի գործընկերներին՝ ցուցաբերած աջակցության համար:

Society 16:39 30/05/2020 Armenia
A Delhi-Yerevan special flight operated on commercial bases through the support of India’s government repatriated on Friday 23 Armenian citizens stranded in India. The flight was organized through the cooperation of the RA foreign ministry, Armenia’s Embassy to India and India’s Embassy to Armenia.
Meanwhile, 130 Indian students in Armenia were transported back to Delhi via the same flight, the press department at the foreign ministry reported. The ministry also extended its gratitude to Indian partners for the support.