Հասարակություն 15:27 30/05/2020 Հայաստան
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը, Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանության և Հնդկաստանում ՀՀ դեսպանության հետ համագործակցության արդյունքում, մայիսի 29-ին Հնդկաստանի կառավարության կողմից կոմերցիոն հիմունքներով կազմակերպվել է Դելի-Երևան հատուկ չվերթ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հատուկ չվերթով Հայաստան են տեղափոխվել Հնդկաստանում գտնվող Հայաստանի 23 քաղաքացիներ, իսկ Հայաստանից Հնդկաստան են տեղափոխվել Հայաստանում գտնվող 130 հնդիկ ուսանողներ:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում Հնդկաստանի գործընկերներին՝ ցուցաբերած աջակցության համար:

Общество 16:33 30/05/2020 В мире
В результате сотрудничества министерства иностранных дел Республики Армения с посольством Индии в Армении и посольством Армении в Индии правительство Индии 29 мая на коммерческой основе организовало специальный рейс Дели-Ереван.
Как сообщается на странице МИД РА в Facebook, данным рейсом в Армению из Индии были перевезены 23 гражданина РА, а из Армении в Индию - 30 обучающихся в Армении индийских студентов.
Министерство иностранных дел Республики Армения выражает глубокую благодарность партнерам из Индии за оказанную поддержку, говорится в сообщении.