Հասարակություն 13:20 27/07/2020 Հայաստան
Բուհեր չընդունված դիմորդների ու նրանց ծնողների հետ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը հրաժարվեց հանդիպել։ Ակցիայի մասնակիցներն էլ մերժեցին փոխնախարար Թամրազյանի հետ հանդիպման առաջարկը։
Ակցիայի մասնակիցները հեռացան նախարարության շենքի դիմացից, նստեցին հարակից՝ Վ. Սարգսյան-Խորենացի խաչմերուկում, փակեցին ճանապարհը։
Ոստիկանության ներկայացուցիչները նախ հայտարարեցին, որ գործողություններն ապօրինի են, ապա կարմիր բերետավոր ոստիկանները նրանց հեռացրեցին ճանապարհից։
«Պահանջատեր դիմորդ» նախաձեռնության փաստաբանական խմբի ղեկավար Ա. Կոչուբաևը հայտարարեց, որ երեք մասնակից տեղափոխvել են ոստիկանության Կենտրոնի բաժնում, քիչ անց այնտեղ կմեկնեն իրավաբաններ։
Նա հորդորեց մնալ այգում, որևէ գործողություն առայժմ չձեռնարկել, մինչև կհասկանան հետագա գործողությունները։

Общество 14:09 27/07/2020 Армения
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Араик Арутюнян отказался встретиться с не поступившими в вузы абитуриентами и их родителями. В свою очередь участники акции протеста отказались от встречи с замминистра Гришей Тамразяном.
Участники акции проводят сидячий пикет на перекрестке улиц Хоренаци и В. Саргсяна, перекрыв дорогу.
Сотрудники Полиции заявили, что их действия являются незаконными, затем «красные береты» вывели их с проезжей части дороги.
Руководитель адвокатской группы инициативы «Требовательный абитуриент» Александр Кочубаев заявил, что 3 участника акции были доставлены в Центральное отделение Полиции, чуть позже туда направятся юристы.
Он призвал всех оставаться в саду, не предпринимать пока никаких действий пока не будут уточнены дальнейшие действия.