Իրավունք 10:26 14/11/2020 Հայաստան
«Երեկ կեսգիշերին Հրազդանի կամրջի տակ հայտնաբերվել է ցուցարարի դին, որը օրերս խորհրդարան մուտք գործելուց հետո, նստել էր Աժ նախագահ Արարատ Միրզոյանի բազկաթոռին և ծխել»։
Սոցիալական հարթակում տարածված այս տեղեկությունը Panorama.am-ը ճշտեց ոստիկանությունից։
Հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից հայտնեցին՝ երեկ ժամը 22։25-ին ոստիկանությունը քաղաքացուց ահազանգ է ստացել, որ մի երիտասարդ իրեն ցած է նետել Կիևյան կամրջից։
«Մեկնած օպերատիվ քննչական խումբը պարզել է, որ նույն օրը ժամը 22։20-ին 1993 թ. ծնված Գառնիկ Պետրոսյանն ինքնասպանություն է գործել կամրջից նետվելու միջոցով։ Նշանակել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Կատարվում է նախաքննություն»։
Ուղղված. Ավելի ուշ պարզվեց, որ ԱԺ նախագահի աթոռին նստած ծխող տղայի անունը Ռաֆիկ է։ Մահացած գտել են նրա կողքին կանգնած՝ դրոշով փաթաթված երիտասարդին։

Право 11:06 14/11/2020 Армения
«Вчера в полночь под Разданским мостом в Ереване обнаружили тело одного из участников акции протеста, который днями ранее после вторжения в здание Национального Собрания Армении сел на место председателя НС Арарата Мирзояна и закурил», – эта новость распространяется в социальных сетях.
Корреспондент Panorama.am уточнил данные сведения в Полиции.
Из пресс-службы Полиции сообщили, вчера в 22:25 в отдел Полиции поступило сообщение о том, что молодой человек бросился с Киевского моста.
«Выехавшая на место оперативная следственная группа выяснила, что в тот же день в 22:20 Гарник Петросян (1993 г.р.) совершил самоубийство, бросившись с моста.
Назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется предварительное следствие», – сообщили из Полиции.
Дополнено: Позднее выяснилось, что сидящего на месте председателя НС Армении молодого человека зовут Рафик. Погибшим найден стоявший рядом с ним молодой человек, облаченный во флаг Армении.