Հասարակություն 12:13 30/11/2020 Հայաստան
Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, Արցախի հերոս գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանի առողջական վիճակում դրական շատ մեծ առաջընթաց կա։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանը:
Ըստ նրա, ամենայն հավանականությամբ, առաջիկա 2-3 օրվա ընթացքում Ջալալ Հարությունյանը դուրս կգրվի հիվանդանոցից և բուժումը կշարունակի ամբուլատոր պայմաններում։
«Որոշակի բուժման կուրս կա, որ պետք է անցնի և ամեն ինչ լավ կլինի»,- նշեց Գևորգ Ալթունյանը:
Հիշեցնենք, որ Ջ. Հարությունյանը վիրավորում էր ստացել մարտական դիրքում։ Հոկտեմբերի 27-ին Արցախի նախագահի հրամանագրով գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանն ազատվել էր  Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից։

Общество 12:34 30/11/2020 Армения
Министерство обороны: В состоянии здоровья Джалала Арутюняна наблюдается значительный положительный сдвиг
Наблюдается значительный положительный сдвиг в состоянии здоровья бывшего командующего Армией обороны Арцаха, героя Арцаха генерал-лейтенанта Джалала Арутюняна. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил начальник управления информации и связей с общественностью Министерства обороны РА Геворг Алтунян.
По словам Алтуняна, Джалал Арутюнян, по всей вероятности, будет выписан из больницы в ближайшие 2-3 дня и продолжит лечение в амбулаторных условиях.
«Ему необходимо пройти специальный курс лечения, и все будет хорошо», - сказал Геворг Алтунян.
Напомним, что Дж. Арутюнян получил ранения находясь на боевой позиции. 27 октября указом президента Арцаха генерал-лейтенант Джалал Арутюнян освобожден от должности министра обороны Республики Арцах - командующего Армией обороны Арцаха.