Հասարակություն 12:13 30/11/2020 Հայաստան
Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, Արցախի հերոս գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանի առողջական վիճակում դրական շատ մեծ առաջընթաց կա։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանը:
Ըստ նրա, ամենայն հավանականությամբ, առաջիկա 2-3 օրվա ընթացքում Ջալալ Հարությունյանը դուրս կգրվի հիվանդանոցից և բուժումը կշարունակի ամբուլատոր պայմաններում։
«Որոշակի բուժման կուրս կա, որ պետք է անցնի և ամեն ինչ լավ կլինի»,- նշեց Գևորգ Ալթունյանը:
Հիշեցնենք, որ Ջ. Հարությունյանը վիրավորում էր ստացել մարտական դիրքում։ Հոկտեմբերի 27-ին Արցախի նախագահի հրամանագրով գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանն ազատվել էր  Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից։

Society 12:26 30/11/2020 Armenia
Former Defense Minister of Artsakh, Lieutenant-General Jalal Harutyunyan, who was injured during the Karabakh military operations, shows big major positive progress, Gevorg Altunyan, the head of public relations department at the Ministry of Defense told Panorama.am.
In his words, Harutyunyan is expected to be released from hospital in the coming two or three days, adding the Lieutenant-General will undergo further treatment course to fully recover.
To note, Jalal Harutyunyan was dismissed as Artsakh Defense Minister-Commander of the Defense Army on 27 October after being injured on the battlefield. Artsakh President Arayik Harutyunyan explained then that the decision to release Jalal Harutyunyan was dictated by the injury he sustained in the combat position and should not become a reason for discussions.