Քաղաքական 11:10 02/02/2021 Տարածաշրջան
Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայությունը հայտարարել է Հայաստանի հետ սահմանին հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին, Հայաստանի Պաշտպանության նախարարությունը հերքել է այս տվյալները՝ այն որակելով սուտ: Այս մասին գրում է Ria-ն։
Ըստ Ադրբեջանի հաղորդագրության, «հակառակորդի կողմից սադրանքները շարունակվում են Հայաստանի հետ Ադրբեջանի պետական սահմանին» ու փետրվարի 2-ին, ժամը 05:00-ի սահմաններում,  Տավուշի մարզի Ներքին Ոսկեպար գյուղում  (Ադրբեջանն այն ներկայացնում է Ղազախի շրջանի գրավված Աշագի Ասկիպարա գյուղ․-խմբ․) տեղակայված Հայաստանի զինված ուժերը 20 անգամ խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ «կրակոցներ արձակելով Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայության սահմանային մարտական կետի ուղղությամբ»։
«Դա բացարձակ սուտ է», - «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի գլխավոր վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանը:

Society 13:17 02/02/2021 Region
Azerbaijani State Border Service reported on Tuesday about ceasefire violations by the Armenia side, according to Ria Novosty news agency. According to the information, released by the Azerbaijani side , the Armed Forces of Armenia have allegedly breached the ceasefire for 20 times on February 2 at 05:00, firing at Azerbaijani position from machine guns in Voskepar village of Tavush province.
The Armenia Ministry of Defense has refuted the Azeri claims. "The report is an absolute lie," the head of information and public relations department at the ministry Gevorg Altunyan has told the news agency.