Քաղաքական 10:54 25/03/2021 Արցախ
Ռուսական բարեգործական հիմնադրամները 50 տեսակի բժշկական սարքավորում են փոխանցել Ստեփանակերտի հիվանդանոցին
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմը շարունակում է առաջադրանքներ կատարել Արցախի տարածքում:
Դիտարկման քսանյոթ կետերում խաղաղապահները վերահսկում են հրադադարի ռեժիմի պահպանումը: Այն պահպանվում է շփման գծի ողջ երկայնքով: Այդ մասին ասվում է ՌԴ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ադրբեջանական կողմի խնդրանքով՝ ռուսական խաղաղապահ զորակազմը ուղեկցել է մարդասիրական բեռի հերթական խմբաքանակը Մատաղիս-Վանք-Քարվաճառ երթուղով:
Խաղաղապահները, Ռուսաստանի մարդասիրական առաքելության, «Բժիշկ Լիզա» և «Շտապիր դեպի բարին» բարեգործական հիմնադրամների հետ համատեղ, Ստեփանակերտում անցկացրել են երկու մարդասիրական ակցիա, որի ընթացքում ավելի քան 50 տեսակի բժշկական սարքավորում է տրամադրվել քաղաքային հիվանդանոցին, ավելի քան 350 դասագիրք էլ հանձնվել է թիվ 3 դպրոցի աշակերտներին:
Ընդհանուր առմամբ, 2020 թվականի նոյեմբերի 23-ից մինչ օրս ռուս սակրավորները չպայթած զինամթերքից մաքրել են 1770 հա տարածք, 549 կմ ճանապարհ, 1618 բնակելի շենք, ներառյալ 30 սոցիալական նշանակության օբյեկտ, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 25356 պայթուցիկ առարկա:

Health 11:51 25/03/2021 NKR
Russian charitable foundations provide more than 50 items of medical equipment to Stepanakert hospital
The peacekeepers of the Humanitarian Response Center jointly with Russian charitable organizations held humanitarian actions in Nagorno-Karabakh, the Russian Defends Ministry reported on Thursday.
During the humanitarian actions held on the eve of the city hospital of Stepanakert, Russian peacekeepers, together with representatives of the Russian humanitarian mission and the charitable foundations "Doctor Lisa" and "Hurry to the Good", delivered more than 50 items of medical equipment and consumables. This includes defibrillators, an electrocardiograph, disposable sheets, face masks, antiseptics, and other medical equipment.
In addition to doctors, students of the Griboyedov secondary school No. 3 in Stepanakert received gifts from Russia.  More than 350 books — textbooks, fiction, and board games-were delivered to the school's teachers and pupils by the Russian peacekeeping contingent on behalf of Moscow secondary school students and their parents, the source said.