Հասարակություն 11:06 19/04/2021 Տարածաշրջան
Իտալական ճարտարապետական «120 grammi» ընկերությունը հերքել է իր մասնակցությունն Ադրբեջանում «Հաղթանակի թանգարանի» կառուցման նախագծին։ Այս մասին հայտնում է Վենետիկում ՀՀ Պատվո հյուպատոսությունը:
«Անդրադառնալով Ադրբեջանում «Հաղթանակի թանգարանի» կառուցմանը 120 grammi ճարտարապետական ընկերության https://www.120lab.net/ ներգրավման մասին շրջանառվող լուրերին՝ հաստատում ենք, որ ստացել ենք այդ լուրի պաշտոնական հերքումը վերոհիշյալ ընկերության իսկ կողմից:
Հյուպատոսությանն ուղարկված հաղորդագրությունում 120 grammi ճարտարապետական ընկերությունը վերահաստատում է, որ իրենք ոչ մի կերպ մասնակցություն չեն ունեցել այս նախագծին, որը հարուցել է Հայ համայնքի վրդովմունքը և ոչ միայն»,- ասվում է Վենետիկում ՀՀ Պատվո հյուպատոսության հաղորդագրության մեջ:

Society 12:27 19/04/2021 Region
The Italian architecture company 120 grammi has denied any involvement in the creation of the “military trophy park” in Baku, Azerbaijan, the Honorary Consulate of Armenia in Venice reports.
“Referring to the rumors about the involvement of the 120 grammi architecture company in the creation of the Victory Museum in Azerbaijan, we confirm that we have received an official denial of this news from the company,” the consulate said in a statement on Sunday.
“In a statement sent to the consulate, the 120 grammi architecture firm reaffirms that they had no involvement in this project, which caused the indignation of the Armenian community and not only,” it added.
Baku’s "military trophy park" showcases military equipment seized from the Armenian forces during the recent Artsakh war.