Հասարակություն 11:11 06/07/2021 Տարածաշրջան
Վրաստանի մայարաքաղաք Թբիլիսիից դեպի Ռուսթավի ճանապարհին «Սպայկա» ընկերության բեռնատարն ընկել է կամրջից ու այրվել։ Վրացական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, դեպքը տեղի է ունեցել հուլիսի 3-ին։
«Նովոստի Գրուզիա»-ի փոխանցմամբ, ականատեսները հայտնել են նաև պայթյունի մասին։ Վարորդը մեքենայում մենակ է եղել, նա մահացել է։ Դեպքի վայրում աշխատել են հրշեջ-փրկարարական երեք խմբեր։
«Սպուտնիկ Գրուզիա»-ի փոխանցմամբ, վթարի հստակ պատճառները հայտնի չեն, նախնական տվյալներով, վարորդը չի կարողացել կառավարել մեքենան։
Վթարի փաստով հարուցվել է քրեական գործ երթևեկության կամ էլ  տրանսպորտի շահագորման կանոնների խախման հատկանիշներով։ Իրականացվում է քննություն։

Фура компании «Спайка» на дороге Тбилиси-Рустави упала с моста и загорелась
Фура компании «Спайка» на объездной дороге Тбилиси-Рустави упала с моста на железнодорожные пути, а после загорелась. По данным грузинских СМИ, инцидент произошел 3 июля.
Как пишут Новости-Грузия, некоторые очевидцы сообщали о взрыве. Водитель, находившийся в кабине один, скончался. На месте происшествия работали три пожарно-спасательные бригады.
Как передает sputnik-georgia, точная причина ДТП неизвестна. По предварительным данным, водитель не смог справиться с управлением.
Полиция по факту возбудила уголовное дело по статье «Нарушение безопасности движения или эксплуатации транспорта».