Հասարակություն 12:25 13/07/2021 Աշխարհում
Չինաստանի արևելյան Ցզյանսու նահանգում հյուրանոցի փլուզման զոհերի թիվը հասել է ութ մարդու, հաղորդվում է, որ ևս 9-ը անհետ կորած են համարվում: Այս մասին, Gazeta-ի հաղորդմամբ, հայտնել է Սուչժոու քաղաքի վարչակազմը:
«Հուլիսի 12-ին կեսօրին փլուզվեց Սուչժոուի քաղաքի Four Seasons Siji Kaiyuan հոյւրանոցի օժանդակ շենքը: Նահանգի քարտուղարը հանձնարարականներ է տվել՝ շեշտելով որոնողափրկարարական աշխատանքների համար պրոֆեսիոնալ թիմեր մոբիլիզացնելու անհրաժեշտությունը՝ ջանք չխնայելով վիրավորներին բուժելու, զոհերը նվազագույնի հասցնելու և երկրորդային աղետները կանխելու համար», - ասված է հայտարարության մեջ:
Ավելի քան 600 մարդ մոբիլիզացվել է փրկարարական աշխատանքների համար, ներառյալ շտապ օգնության ջոկատները՝ 120 մեքենա: Փրկարարներն օգտագործում են կռունկներ, սանդուղքներ, մետաղ կտրող մեքենաներ և որոնող շներ:

Общество 12:44 13/07/2021 В мире
Число жертв обрушения гостиницы в восточной китайской провинции Цзянсу увеличилось до восьми человек, еще девять числятся пропавшими без вести сообщает администрация города Сучжоу, передает gazeta.ru.
«12 июля днем обрушилось вспомогательное здание отеля Four Seasons Siji Kaiyuan в районе Уцзян города Сучжоу. Секретарь провинциального комитета... дал инструкции, подчеркнув необходимость мобилизации профессиональных групп для поисково-спасательных операций, не щадя усилий для лечения раненых, минимизации потерь и предотвращения вторичных бедствий», — говорится в сообщении.
Члены администрации города сообщили, что выехали на место крушения.
Для спасительной операции было мобилизовано более 600 человек, в том числе аварийно-спасательные бригады, и 120 автомобилей. Спасатели используют краны, лестницы, металлорежущие станки и поисковых собак для поиска выживших.
Уточняется, что на данный момент спасены как минимум шесть человек. Причины обрушения не уточняются.