Քաղաքական 11:35 15/07/2021 Հայաստան
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը տեղեկացնում է, որ այսօր իրենց չեն մասնացում ԱԺ արտահերթ նիստին:
Ինչպես տեղյակ եք, այսօր խորհրդարանում հրավիրված է արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք վիճահարույց նախագծեր։
Սակայն կա այլևս ընտրված նոր խորհրդարան, որը շուտով կստանձնի մանդատները։ Ներկայիս խորհրդարանը չպետք է նոր օրենքներ ընդունի. դրանք պետք է քննարկի, ընդունի կամ մերժի նոր ձևավորվող 8-րդ գումարման Ազգային ժողովը։
Հետևաբար, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը չի քննարկելու այդ նախագծերը և չի մասնակցելու այդ օրակարգով հրավիրված Ազգային ժողովի արտահերթ նիստին»,- հայտարարել է Մարուքյանը։

Эдмон Марукян: Нынешний парламент не должен принимать новых законов
Глава парламентской фракции «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян сообщил, что сегоня они не участвуют во внеочередном заседании НС.
Как вы знаете, сегодня в парламенте внеочередное заседание, на повестке дня которого ряд спорных проектов.
Однако есть новоизбранный парламент, который скоро приступит к выполнению своих обязанностей. Нынешний парламент не должен принимать новых законов, он их должен обсуждать, а принимать или отклонять должен новый парламент 8-го созыва.
Следовательно, фракция «Просвещенная Армения» не будет обсуждать эти проекты и не примет участие во внеочередном заседании Национального собрания по данной повестке»,- заявил Марукян.
- Депутаты «Моего шага» принесли в НС проект: депутатские расходы с 50 000 драмов увеличить до 250 000