Հասարակություն 18:03 02/08/2021 Հայաստան
Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում այսօր իրականացված որոնողական աշխատանքների ընթացքում այսօր հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս 4 զինծառայողի աճյուն:
Արցախի ՆԳՆ ԱԻՊ ծառայության փոխանցմամբ, նրանց ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Ծառայությունից հայտնում են, որ զինադադարից հետո մինչ օրս Ադրբեջանի կողմից Արցախի գրավյալ տարածքներից որոնողական աշխատանքների ընթացքում տարհանվել է 1623 աճյուն:
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

Society 18:24 02/08/2021 NKR
Artsakh rescuers on Monday found the remains of 4 more Armenian soldiers as a result of their search operations for the 2020 war casualties.
The remains were retrieved from the Varanda (Fizuli) region, the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry reported.
Since the end of hostilities, a total of 1,623 bodies of Armenian soldiers and civilians have been found and recovered from the Artsakh territories temporarily occupied by Azerbaijan as a result of the 44-day war unleashed by it.