Հասարակություն 16:06 04/11/2021 Արցախ
Նոյեմբերի 3-ին ժամը 21:16-ին Մարտունու շրջանային արտակարգ իրավիճակների բաժնում տեղեկություն է ստացվել Մարտունու շրջանի Կաղարծի համայնքի  տարածքում բռնկված հրդեհի մասին: Նախնական տվյալներով այրվում է բնակելի տուն, որի ներսում գտնվում է տարեց կին:
Արցախի Հանրապետության  ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ բնակչությանն օգնելու և հրդեհը մեկուսացնելու նպատակով անմիջապես կանչի վայր է մեկնել Մարտունու շրւջանային արտակարգ իրավիճակների բաժնի հրշեջ փրկարարական մասի 2 մարտական հաշվարկ: Հրդեհաշիջմանն օգնել են Կաղարծի համայնքից  5 բնակիչ : Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 22:50-ին, մարվել` ժամը 00:30-ին:
Այրվել է Մարտունու շրջանի Կաղարծի համայնքի բնակիչ Ն.Գ-ին պատկանող երկհարկանի բնակելի  տունը լրիվությամբ, որի ներսում հայտնաբերվել է նրա  դին:
Դեպքի առթիվ ստուգումներ  է  իրականացնում ծառայության պետական հրդեհային և տեխնիկական անվտանգության տեսչությունը

В арцахском селе сгорел жилой дом, скончалась пожилая хозяйка
В селе Кахарци Мартунинского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сгорел дом. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха
Сообщается, что в 21:16 3 ноября в мартунинский отдел ЧС поступило сообщение о пожаре, вспыхнувшем на территории общины Кахарци. По предварительной информации, загорелся дом, в котором находилась пожилая женщина.
На место происшествия выехали два пожарных расчета. В 22:50 огонь был локализован, в 00:30 – потушен. Дотла сгорел двухэтажный дом, принадлежащий жительнице Кахарци Н.Г.. Ее тело нашли в сгоревшем доме.