Քաղաքական 18:32 23/11/2021 Հայաստան
«Այն մարդը, որը մեր հայրենիքի տարբեր հատվածներ նվիրաբերեց թշնամուն, սրանից դեռևս 13-14 տարի առաջ, երբ ինձ նման լրագրող էր, ասում էր, որ Արցախը մեզ պետք  չէ։ Երբ ես այն ժամանակ հարցնում էի, թե ոնց ես պատկերացնում Հայաստանն առանց Արցախ, ասում էր՝ «դու անուղեղ հայրենասեր ես»»,- Հանրապետության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ պատմեց լրագրող Նաիրի Հոխիկյանը՝ մեջբերելով Փաշինյանի հետ ունեցած առանձնազրույցից հատված։
«Այդ մարդը չունի հայկական, պետական մտածողություն։ Այդ մարդը ինքնությամբ հայ չէ, ինչպես կարող է նա մտածել մեր պետականության մասին»,- ասաց նա։
Հոխիկյանի խոսքով՝ եթե Փաշինյանն իրեն համարում է ազգային իշխանություն, ապա պետք է գա հրապարակ։
«Ոչ թե հեռախոսի տեսախցիկի հետևում մեծ-մեծ խոսել կամ հարյուրավոր ոստիկաններով փողոցի մի կողմից մյուսն անցնել, այլ գալ այստեղ, կարո՞ղ է։ Չի կարող, կասկածում եմ, որ կարող է, որովհետև նա չի սիրում իր պետությունն ու ժողովրդին։ Նրա մեղքով են առաջնագծում զոհվում մեր եղբայրները»,- ասաց լրագրողը։
Այնուհետև Հանրապետության հրապարակում քաղաքացիները միացրեցին հեռախոսների լույսերը՝  մեկ րոպե լռությամբ հարգելով երեկ սահմանին զոհված ժամկետային զինծառայողի հիշատակը։

Политика 19:54 23/11/2021 Армения
Этот человек не имеет армянской идентичности, как он может думать о нашей государственности? - Охикян
«Человек, подаривший врагу разные части нашей родины, еще 13-14 лет назад, когда был журналистом, как я, говорил, что Арцах нам не нужен. Когда я его спросил, как представляешь себе Армению без Арцаха, он сказал: «ты безмозглый патриот»»,- в ходе митинга на Площади Республики рассказал журналист Наири Охикян, процитировав эпизод беседы с Пашиняном.
«У этого человека нет армянского, государственного мышления. Этот человек не имеет армянской идентичности, как он может думать о нашей государственности?»,- сказал он.
По словам Охикяна, если Пашинян считает себя национальной властью, то должен выйти на площадь.
«Не перед камерой телефона или окруженный сотней полицейских перейти улицу, а прийти сюда. Может? Не может, сомневаюсь, что может, потому что он не любит свое государство и свой народ. По его вине на передовой погибают наши братья», - сказал журналист.
Затем граждане включили подсветки на своих телефонах и минутой молчания почтили память погибшего на границе военнослужащего-срочника.